Ռուսաստանն ու Ուկրաինան չեղյալ չեն հայտարարել չվերթների փոխադարձ սահմանափակումները
Բրյուսելում կայացած խորհրդակցությունների ժամանակ Ռուսաստանին և Ուկրաինային չի հաջողվել համաձայնության գալ թռիչքների փոխադարձ արգելքները  դադարեցնելու հարցի շուրջ:  Այս մասին ՏԱՍՍ-ին է հայտնել Բրյուսելի դիվանագիտական աղբյուրը:
« Հոտկեմբերի 23-ին Ռուսաստանի և Ուկրաինայի ավիացիոն իշխանությունները Բրյուսելում անցկացրել են փորձագիտական խորհրդակցություններ օդային ծառայությունների հարցերի վերաբերյալ: Բանակցությունները ավարտվել են, իսկ պաշտոնական արդյունքները կհրապարակվեն այն բանից հետո, երբ կողմերը կտեղեկացնեն  իրենց ղեկավարությաններին», - ասել է աղբյուրը:
Հարցին, թե Ռուսաստանի և Ուկրաինայի միջև չվերթների փոխադարձ սահմանափակումների վերացման մասին որևէ պայմանավորվածություն  ձեռք է բերվել, թե ոչ, աղբյուրը բացասական պատասխան է տվել:

Russia and Ukraine Have not Reached Agreement on Cancellation of Restrictions on Flights
During the consultations in Brussels on Friday Russia and Ukraine have not reached an agreement on cancelling mutual prohibitions on flights, a diplomatic source in Brussels told TASS.
"Aviation authorities of Russia and Ukraine held expert consultations on air service in Brussels today. The negotiations are completed, the official results will be announced after the parties inform their leadership," the source said.
Answeing the question whether an agreement between Russia and Ukraine is reached on the mutual cancellation of restrictions on flights, the source answered negatively.