Գերմանացիների ավելի քան 50 տոկոսը դժգոհ Է միգրանտների վերաբերյալ Մերկելի որոշումներից
Գերմանիայի քաղաքացիների մեծ մասը (52 տոկոսը) հակված Է բացասական գնահատական տալ միգրացիոն ճգնաժամի հաղթահարման ուղղությամբ կանցլեր Անգելա Մերկելի աշխատանքին: Այդ մասին տեղեկացնում Է  ZDF հեռուստաալիքը՝ ներկայացնելով ZDF-Politbarometer­-ի՝ ամենշաբաթյա հեռախոսային սոցհարցման արդյունքները:
Հարցման արդյունքները հրապարակվել են նաև հեռուստաալիքի կայքում: Հետազոտության ընթացքում, որն ավանդաբար անցկացրել Է Մանհայմի Forschungsgruppe Wahlen սոցիոլոգիական ինստիտուտը, նոյեմբերի 10-­ից մինչև 12­-ն ընկած ժամանակաշրջանում հարցվել Է 1262 մարդ: Մասնակիցների կեսից պակաս մասը (43 տոկոսը) կարծիք Է հայտնել, որ Մերկելը լավ Է կատարում միգրացիոն ճգնաժամի հաղթահարմանն ուղղված իր աշխատանքը: Այն բանին, թե Գերմանիան կկարողանա այդ քանակությամբ փախստականների ընդունել, հավատում Է հարցման մասնակիցների 50 տոկոսը, չի հավատում 47 տոկոսը:
Հարցվածների մեծամասնությունը (79 տոկոսը) նաև հայտարարել Է, որ փախստականի կարգավիճակ ստանալու վերաբերյալ խնդրագրերի քննարկումը, այդ թվում և սիրիացիների համար, պետք Է կատարվի անհատական կարգով. 63 տոկոսը համոզված Է, որ այն մարդիկ, ովքեր փախստականի կարգավիճակ են ստանում, պետք Է իրավունք ունենան Գերմանիա բերել իրենց ամուսիններին ու երեխաներին:

Опрос: более 50% немцев недовольны решениями Меркель по мигрантам
Большинство граждан ФРГ (52%) назвали работу канцлера Ангелы Меркель по преодолению миграционного кризиса скорее плохой. Об этом передает по итогам еженедельного телефонного соцопроса ZDF-Politbarometer телеканал ZDF, сообщает РИА Новости.
В ходе исследования, которое традиционно провел социологический институт Forschungsgruppe Wahlen из Манхайма, в период между 10 и 12 ноября были опрошены 1262 человека.
Менее половины опрошенных (43%) считают, что Меркель выполняет свою работу по преодолению миграционного кризиса хорошо. В то, что Германия сможет принимать такое количество беженцев, верят 50% респондентов, не верят - 47%.
Большинство опрошенных (79%) также заявили о том, что рассмотрение каждого запроса о получении статуса беженцев, в том числе и для сирийцев, должно проходить в индивидуальном порядке; 63% считают, что люди, получившие статус беженцев, должны иметь право ввезти в Германию своих супругов и детей.