«Արդարացի ազատություն». ներգաղթյալները կարել են բերանները
Հունաստանի և Մակեդոնիայի սահմանների միջև հայտնված ներգաղթյալները կարել են բերանները՝ ի նշան բողոքի դեպի Եվրոպա ճանապարհը շարունակելու արգելքի դեմ, հաղորդում է BBC-ն:
Մոտ 6 կիսամերկ տղամարդիկ Էյդոմենի սահմանամերձ գյուղի մոտ կարված բերաններով նստել են երկաթուղիներին ՝ ոստիկանական պատի առջև: Նրանց կրծքին և ճակատին եղել է գրություն՝ «Արդարացի ազատություն»:
Բողոքի ակցիայի մասնակիցներն ամենայն հավանականությամբ Իրանից են և պատկանում են տեղի քրդական փոքրամասնությանը: Նրանց են միացել նաև Բանգլադեշից և Մարոկկոյից տղամարդիկ, որոնց ևս թույլ չեն տվել հատել սահմանը՝ նրանց համարելով տնտեսական ներգաղթյալներ:

"Справедливая свобода": мигранты зашили рты
Мигранты, застрявшие на границе между Грецией и Македонией, зашили себе рты в знак протеста против невозможности продолжить путь дальше в Европу, сообщает ВВС.
Около шести полуобнаженных мужчин с зашитыми ртами сели на железнодорожные пути перед кордоном полиции возле приграничной деревни Эйдомени. На груди и лбу у них была надпись "Справедливая свобода"
Участники акции протеста - по всей видимости, уроженцы Ирана, принадлежащие к местному курдскому меньшинству. К ним присоединились мужчины из Бангладеш и Марокко, которым также отказали в пересечении границы, признав их экономическими мигрантами.