ԵՄ-ն այլևս չի կարող ընդունել փախստականներին. Ֆրանսիայի վարչապետ
Ֆրանսիայի վարչապետ Մանուել Վալսը հայտարարել է, որ Եվրոպան այլևս չի կարող ընդունել փախստականների Մերձավոր Արևելքից և պետք է ուժեղացնի իր սահմանների պաշտպանությունը, փոխանցում է ВВС-ն:
«Սա չի նշանակում, որ ես քննադատում եմ Գերմանիային: Գերմանիան կատարել է իր ընտրությունը, սակայն նա պետք է գիտակցի ողջ պատասխանատվությունը», - հայտարարել է Վալսը:
Նրա խոսքերով, Ֆրանսիան և Բելգիան պետք է դադարեցնեն փախստականների ընդունումն ակնհայտ պատճառներով:
Միևնույն ժամանակ, Ֆրանսիայի վարչապետը հայտարարել է, որ Փարիզը մտադիր է կատարել 2015-2016 թվականների համար նախատեսված 30 հազար փախստականներ ընդունելու պարտավորությունը:

Вальс: ЕС больше не может принимать беженцев
Премьер-министр Франции Мануэль Вальс заявил, что Европа больше не может принимать беженцев с Ближнего Востока и должна усилить охрану своих границ, передает ВВС.
"Это не означает, что я критикую Германию. Германия сделала свой выбор, однако она должна осознавать всю ответственность", - отметил Вальс в беседе с журналистами.
По его словам, Франция и Бельгия должны прекратить прием мигрантов по очевидным причинам.
Премьер отметил, что Франция намерена выполнить свое обязательство по приему до 30 тысяч беженцев в 2015-2016 годах, однако подчеркнул, что французы знают о том, что некоторые исполнители терактов в Париже 13 ноября прибыли в страну именно в рядах мигрантов.