Աստղագուշակ. Ի՞նչ սպասել այս տարի
2016 թվականը պետք է ապրել վառ̦ գունավոր և աշխույժ̦ այլապես աստղերը չեն նկատի ձեր ներկայությունը Երկրի վրա և չեն շռայլի ձեզ իրենց բարիքներով: Ներկայացնենք 2016 թվականի արևելյան աստղագուշակը:
Խոյ
Հրե կապիկը խոյերին հիանալի հնարավորություն է տալիս փոխվել դեպի լավը: Խոյերը սիրում են ամեն ինչում առաջ անցնել̦ սակայն 2016 թվականին նման պահվածքը սպառնում է լուրջ հուզական ընկճվածության պատճառ դառնալ: Գարնանը խոյերն իրենց գործողություններում ինքնավստահության պակաս կզգան̦ բայց ամռանը նրանց էներգետիկան շատ բարձր մակարդակի կհասնի̦ ինչը հնարավորություն կտա կարգավորել հարաբերությունները շրջապատի հետ: Տարին բարեհաջող է լինելու կարիերայում հաջողություններ գրանցելու համար̦ իսկ այս տարի կնքված ամուսնությունները խոստանում են երջանիկ լինել:
Ցուլ
Ցուլերն այս տարի շատ հոգսեր կունենան̦ բայց դրանք դրական արդյունքի կբերեն: Եթե ցուլերը քրտնաջան աշխատեն̦ ապա նրանց մեծ պարգև է սպասվում: Միայն թե պետք չէ հրաժարվել շրջապատի աջակցությունից̦ քանի որ միայնակ դուք հաջողության չեք հասնի: Ցուլերին այս տարի թույլատրվում է ամեն ինչ` փոխել աշխատանքը̦ բնակարանը̦ ամուսնանալ կամ ամուսնալուծվել̦ երեխաներ ունենալ: Գրեթե բոլոր նախաձեռնությունները դրական արդյունք են ունենալու:
Երկվորյակ
Երկվորյակների մշտական տատանումները հրե կապիկը կասկածի տակ է առնելու` հետևելով̦ թե ինչպես են անվստահ երկվորյակները հաղթահարելու կայունությունը: Սա այն տարին է̦ երբ պետք է որոշումներ կայացնել: Հիանալի ժամանակ է ստեղծագործական աշխատանքի համար: Շատ օրեր կլինեն̦ երբ երկվորյակները կարող են ընկնել ընկճախտի մեջ̦ այդ պատճառով էլ պետք է շատ ուշադիր լինել:
Խեցգետին
Կարմիր կապիկը կստիպի խեցգետիններին փոխել միշտ հետ նայելու իրենց սովորությունը: Համառ խեցգետիններին բոլոր բնագավառներում հաջողություն է սպասվում: Ընդ որում̦ առաջին հորիզոնականում լինելու է ոչ թե նյութական բարօրությունը̦ այլ առողջությունը̦ որին պետք է մեծ ուշադրություն հատկացնել: Տարին այնքան էլ բարենպաստ չէ կարիերայի առաջխաղացման համար̦ իսկ ահա նոր բնակարան գնելը կարող է շատ հաջող ստացվել:
Առյուծ
Հրե կապիկը ստիպելու է բոլոր առյուծներին հրաժարվել իրենց դիմակներից̦ դառնալ ավելի անկեղծ և բարի իրենց շրջապատող մարդկանց նկատմամբ: Տարին բոլոր իմաստներով բարեհաջող է առյուծների համար̦ իսկ ոմանց համար այն ուղղակի հիասքանչ տարի է դառնալու: Տարվա առաջին կեսը հանգիստ է անցնելու̦ իսկ ահա երկրորդ կեսը կարող է շատ բուռն լինել: Սա այն ժամանակն է̦ երբ կարելի է վստահ փոխել աշխատանքը և հեռանկարային ծրագրեր կառուցել:
Կույս
Երկու տարի շարունակ կույսերի կյանքում կտրուկ փոփոխություններ էին տեղի ունենում̦ և կարմիր կապիկի տարին պետք է վերջակետ դնի այս գործընթացում: Կապիկի կստիպի կույսերին քննդատաբար նայել իրենց̦ վերագնահատել արժեքները̦ նորովի նայել ընկերներին և գործընկերներին: Կապիկը լավ հնարավորություն է տալիս կույսերին վերանայել իրենց հայացքը շրջապատող աշխարհին: Նրանց̦ ովքեր կհաջողեն այս հարցում̦ սպասվում է պարգև նոր պաշտոնի կամ ընտանիքի համալրման տեսքով:
Կշեռք
Այս նշանի ներկայացուցիչներին հանգիստ և ներդաշնակ տարի է սպասվում: Շատ կշեռքներ կհաղթահարեն իրենց ներքին վախերը և կսկսեն աշխարհին նորովի նայել: Հիանալի տարի է ճանապարհորդությունների̦ անշարժ գույքի ձեռքբերման և երկարաժամկետ ծրագրերում ներդրումների համար:
Կարիճ
Կարիճները ողջ տարին անցկացնելու են ներքին ներդաշնակության փնտրտուքների մեջ: Նրանք ձգտելու են վերանայել իրենց արժեքներն ու առաջնահերթությունները: Պետք է փորձել օգուտ քաղել սրանից և նոր մակարդակի բարձրացնել սեփական անձի զարգացումը: Եթե փորձեք ձեր աշխատանքի մի մասը գցել ուրիշների վրա̦ ապա կարմիր կապիկը ձեզ իսկական ձախողում է խոստանում:
Աղեղնավոր
Այծի տարին ստիպեց աղեղնավորներին մի լավ լարվել̦ և կապիկի տարին մտադիր չէ փոխել նրանց կյանքի ընթացքը: Բայց համառ աղեղնավորներին կարմիր կապիկը լավ պարգևատրում է խոստանում: Տարին հաջող է խոշոր նպատակների իրագործման համար: Կապիկի խորամանկություններից խուսափելու համար աղեղնավորներին խորհուրդ է տրվում շրջահայաց լինել և ամեն քայլ ձեռնարկելուց առաջ մի լավ մտածել:
Այծեղջյուր
Փոփոխական կապիկը խիստ կազմակերպված այծեղջյուրներին այնքան էլ չի սիրում: Այդ պատճառով էլ 2016 թվականն այծեղջյուրներին բարդ խնդիրների առաջ է կանգնեցնելու̦ որոնց ճիշտ լուծումը գտնելու համար խելացի այծեղջյուրները պետք է շատ ջանք թափեն: Բայց պետք չէ տխրել̦ քանի որ այս փորձը նրանց ավելի խելացի և ուժեղ կդարձնի: Չնայած դժվարություններին` 2016-ը խոստանում է երջանիկ տարի լինել այծեղջյուրների համար: Կապիկը խոստանում է բազմազանություն մտցնել նրանց ծրագրված կյանքում:
Ջրհոս
Բոլոր ջրհոսների համար ստեղծագործական աշխատանքի և ներշնչման հիանալի ժամանակ է: Երբեմն նրանց բուռն երևակայությունը կարող է անկանխատեսելի հետևանքներ ունենալ: Այնուամենայնիվ̦ սա ամենաանհավանական գաղափարների և երազանքների իրագործման տարի է լինելու: Ջրհոսներին խորհուրդ չի տրվում այս տարի ընտանիք կազմել: Այս տարի մեծ է բազմաթիվ անլուրջ հարաբերություններ սկսելու հավանականությունը:
Ձկներ
Անցնող տարին ձկների համար լի էր սթրեսներով̦ իսկ 2016 թվականը նրանց հանգստություն է բերելու: Ձկներն իրենց կյանքում փոփոխություններ անելու անհագ ցանկություն են ունենալու̦ պետք է վստահ իրացնել այս ցանկությունը: Սա փոփոխություններ անելու համար լավագույն տարին է: Ձկների անվճռականությունը կարմիր կապիկը ճիշտ ուղղությամբ կուղորդի: Ընտանիք կազմելու մտադրություն չունեցող ձկներին այս տարի շատ լուրջ սիրային հարաբերություններ են սպասվում:

Гороскоп-2016: чего ждать?
2016 год надо прожить ярко, разноцветно и активно, иначе вы рискуете остаться незаметным на Земле, а звезды не одарят вас своей щедростью. В чем нельзя упрекнуть Обезьяну, так это в банальности и скудости фантазии. Для некоторых высшие силы организуют зоопарк, к другим приедет цирк, а третьи отправятся в экспедицию по тропическим лесам, отмечает Astroscope. http://astroscope.ru/ Определенно, 2016 год Обезьяны не оставит равнодушным ни одного человека.
В гороскопе на 2016 год присутствуют все знаки того, что год Обезьяны способен одновременно напугать и насмешить, огорчить неприятностями, но уже в следующий момент обрадовать добрыми известиями!
Овен
Огненная Обезьяна дает Овнам шикарный шанс измениться в лучшую сторону. Овен любит во всем верховодить, однако в 2016 году это чревато эмоциональными спадами и настоящей депрессией. Весной появится чувство неуверенности в собственных поступках, но к лету энергетика Овнов поднимется на необычайно высокий уровень, что позволит наладить отношения с окружающими. Год благоприятен и в финансовом плане, и в отношении карьеры. Браки, заключенные в этот год, будут счастливыми.
Телец
Забот у Тельцов в этот год будет много, но все они принесут положительный результат. Если Телец впряжется в работу, то его ждет большая награда. В этом году Тельцам выпадает шанс круто изменить свой привычный порядок вещей. Только не отказывайтесь от помощи окружающих - в одиночку вам не справиться. Тельцам в этом году разрешено все - менять работу, квартиру, жениться и разводиться, заводить детей - практически все начинания будут иметь положительный результат.
Близнецы
Вечное колебание Близнецов Огненная Обезьяна подвергнет сомнению и будет внимательно наблюдать, как этот неуверенный знак справляется с определенностью. Год, когда нужно быстро принимать решения. Отличное время для творчества и самореализации, Обезьяна предоставит Близнецам множество ситуаций, когда можно проявить себя и найти свой путь.
Рак
Красная Обезьяна заставит Раков изменить своей привычке вечно пятиться назад. Настойчивых Раков ждет успех во всем. Но при этом на первое место выйдет не материальное благополучие, а вопросы со здоровьем. Год не совсем благоприятен для продвижения карьеры, а вот смена места жительства, покупка дома будут весьма позитивными.
Лев
Весь год настырная Обезьяна будет пытаться сорвать маску со Львов. Она заставит этот знак стать искреннее, отзывчивее по отношению к окружающим людям. Год благоприятен для Львов во всех отношениях, а для некоторых он станет просто восхитительным. Если первая половина года обещает для Львов затишье в работе, то второе полугодие может выдаться весьма бурным. Это время, когда можно смело менять работу, делать карьеру и строить перспективные планы.
Дева
Два года подряд в жизни Девы происходили кардинальные изменения, и год Красной Обезьяны должен поставить точку в этом процессе. Обезьяна заставит Деву самокритично посмотреть на себя, переоценить ценности, которые казались незыблемыми, по-новому взглянуть на друзей и коллег. Обезьяна дает отличный шанс Девам пересмотреть свои взгляды на окружающий мир, и если вы к этому отнесетесь несерьезно, то в будущем может появиться много проблем. Тех, кто справится с этой задачей, ожидает награда в виде новой должности или пополнения в семье.
Весы
Гармоничный и спокойный год для представителей этого знака. Год пройдет настолько ровно и спокойно, умиротворенно и стабильно, что эта внешняя тишина заставит Весы задуматься - а все ли так хорошо? Многим Весам предстоит побороть свои внутренние страхи и смотреть на мир проще. Отличный год для путешествий, замечательное время для приобретения недвижимости и вложения инвестиций в долгосрочные проекты.
Скорпион
Представителей этого знака посетит желание пересмотреть все ценности и заново расставить приоритеты. Извлеките из этого выгоду - поднимитесь на более высокую ступень своего развития. Если вы задумаете часть своей работы переложить на кого-то другого, Обезьяна гарантирует вам провал. Если же сумеете взять на себя повышенные обязательства, удача наградит вас щедро.
Стрелец
Год Козы заставил Стрельцов немало напрягаться, и год Обезьяны будет продолжать держать этот знак в жизненном тонусе. Особо упорных Стрельцов Обезьяна щедро отблагодарит. Этот год удачен для достижения крупных целей.. Иногда хитрая Обезьяна может провоцировать их на откровенные разговоры и выяснения отношений, которые могут закончиться крупной ссорой и охлаждением отношений. Поэтому совет для Стрельцов - думайте, думайте и еще раз думайте.
Козерог
Ветреная и переменчивая Обезьяна недолюбливает дисциплинированного Козерога. Поэтому 2016 год подбросит этому знаку множество сложных задач, у которых будет сразу несколько решений. Выбрать из них самый правильный и безопасный - задача умного Козерога. Этот опыт только сделает вас еще умнее и еще сильнее. Несмотря на сложные задачи, год 2016-й обещает быть для Козерога счастливым. Обезьяна внесет разнообразие в четко спланированную жизнь Козерога.
Водолей
Для всех Водолеев наступает прекрасное время творчества и вдохновения. Иногда их бурные фантазии могут привести к непредсказуемым последствиям. Это тот год, когда по плечу реализация самых сумасбродных идей. Есть шанс свои мечты воплотить в действия. Особенно это касается людей, так или иначе связанных с творчеством. Создавать семью в 2016 году Водолеям не рекомендуется. В год Обезьяны велика вероятность множества несерьезных любовных отношений и легкого флирта.
Рыбы
Прошлый год для Рыб был полон стрессов, а 2016 год принесет им успокоение. У Рыб появится непреодолимая потребность что-то изменить в своей жизни, будь то место жительства, работа, увлечения или привычный образ жизни. Смело воспользуйтесь предоставленным шансом - год Время для Рыб весьма благоприятное в плане перемен к лучшему. Идеальное время, когда можно в корне изменить свою жизнь.