Dior-ը «Գազպրոմի» հավաքարարի պայուսակը գնահատել է 2 մլն ռուբլի
Dior-ի մոսկոսվյան մասնաճյուղում հայտարարել են, որ «Գազպրոմի» հավաքարարից գողացված պայուսակի արժեքը 2 մլն ռուբլի է, հայտնում է lenta.ru-ն։
Կոկորդիլոսի կապույտ և սև կաշիկների համադրությամբ պայուսակը դարձել էր նորաձևոթյան տան կողմից Փարիզում անցկացված 2015 թվականի աշուն-ձմեռ ցուցադրության կենտրոնական աքսեսուարը։ Այն կարելի է գնել միայն Dior-ի բուտիկներից, ընդ որում՝ Մոսկվայում այժմ նման մոդելներ չկան։
44-ամյա հավաքարարն այսօր կանգնեցրել էր Mitsubishi Outlander մեքենան «Ռումյանցևո» բիզնես կենտրոնի մոտ և երեք րոպեով հեռացել։ Վերադարձին նկատել էր, որ մեքենայի դուռը բաց է, իսկ սրահից անհետացել է Dior պայուսակը, բանկային քարտերն ու փաստաթղթերը։ Կինը դիմել է ոստիկանություն։ Ամենայն հավանականությամբ, գողերի թիրախն եղել է հենց պայուսակը։

Dior оценил сумку уборщицы Газпрома в два миллиона
В московском отделении Dior заявили, что цена сумки, украденной у работающей в Газпроме уборщицы, составляет два миллиона рублей, передает lenta.ru.
Данный аксессуар из комбинированной синей и черной кожи крокодила и с серебристой отделкой стал центральным на осенне-зимнем показе 2015 года, который модный дом провел в Париже. Сумку можно купить только в бутиках Dior, причем в Москве сейчас таких моделей нет.
Ранее во вторник, 12 января, сообщалось, что 44-летняя уборщица оставила автомобиль Mitsubishi Outlander на парковке бизнес-центра Румянцево в Новой Москве и отлучилась на три минуты. По возвращении она обнаружила, что дверь внедорожника открыта, а из салона исчезла сумка Dior, банковские карточки и документы. Отмечалось, что сумка стоила 300 тысяч рублей. Женщина подала заявление в полицию. Скорее всего грабители охотились именно за сумкой.