Մոգերինին կայցելի Հայաստան. Սվիտալսկի
Եվրամիության արտաքին գործերի և անվատանգության քաղաքականության հարցերով գերագույն հանձնակատար Ֆեդերիկա Մոգերինին մոտ ժամանակներում կայցելի Հայաստան: Այս մասին լրագրողների հետ հանդիպմանը նշել է Հայաստանում Եվրամիության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Պյոտր Սվիտալսկին: Նա հույս է հայտնել, որ Մոգերինիի այցը լրացուցիչ խթան կդառնա Եվրամիության և Հայաստանի միջև համագործակցության խորացման համար:
Հիշեցնենք, 2015 թվականի դեկտեմբերի 7-ին Մոգերինին և ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հայտարարեցին երկկողմ հարաբերությունները կարգավորող իրավական փաստաթղթի շուրջ բանակցությունների պաշտոնական մեկնարկի մասին:

Head of the EU Delegation to Armenia: Mogherini to Visit Armenia
The EU High Representative for Foreign Affairs and Security Policy Federica Mogherini will visit Armenia in the near future, the head of the EU delegation to Armenia, Ambassador Peter Switalski told journalists, Novosti-Armenia reports.
He expressed hope that the visit of Mogherini will become an additional stimulus for the deepening of cooperation between Armenia and the European Union.
On December 7, 2015 Federica Mogherini and Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian announced the official launch of negotiations on a new legal document regulating the bilateral relations.