Եգիպտացի 4-ամյա երեխան դատապարտվել է ցմահ ազատազրկման
Եգիպտոսի էլ-Ֆայոմ նահանգի 4 տարեկան բնակիչը` Ահմեդ Մանսուր Կարնի անունով Արևմտյան Կահիրեի դատարանի դատավճռով սպանության համար դատապարտվել ցմահ ազատազրկման:
Դատավճռի համաձայն, սպանությունը կատարվել է երկու տարի առաջ, երբ երեխան ընդամենը երկու տարեկան էր: Ըստ աղբյուրի, Կարնին, որը սպառնալիք է ներկայացրել պետության անվտանգությանը, ներկա չի գտնվել դատարանում, և դատավարությունն ընթացել է նրա բացակայության պայմաններում:
«Վճռի համաձայն, երեխան մեղադրվում է սպանությունների, ութ անգամ սպանության փորձ կատարելու, Եգիպտոսի առողջապահության նախարարությանը պատկանող գույքի, ինչպես նաև զինվորների գույքի նկատմամբ վանդալիզմի մեջ», - գրում են եգիպտական լրատվամիջոցները:

Four-year-old Sentenced to Life in Prison for Murder in Egypt
An Egyptian court has sentenced a four-year-old boy to life in prison for “committing murder” when he was aged just one, - The Independent tells.
Ahmed Mansour Karmi was not in court on Tuesday when he was convicted of four counts of murder, eight of attempted murder, one vandalisation of property and another count of threatening soldiers and police officers - all before his second birthday.
Ahmed was one of 115 defendants who were all handed life sentences at the same time at the court in western Cairo for crimes allegedly committed in early 2014.