ԱՄՆ ԶՈՒ-ն որպես իր գլխավոր հրամանատար ցանկանում է տեսնել Թրամփին կամ Սանդերսին. հարցում
ԱՄՆ զինծառայողները ցանկանում են երկրի գլխավոր հրամանատար տեսնել միլիարդատեր Դոնալդ Թրամփին կամ սենատոր Բեռնի Սանդերսին: Այդ մասին հայտնում է Military Times պարբերականը՝ ԱՄՆ Զինված ուժերում կատարված հարցումների հիման վրա:
Պարբերականի ներկայացուցիչները հետաքրքրվել են, թե զինծառայողները թեկնածուներից ում են պատրաստ տալ իրենց ձայնը, եթե նախագահական ընտրությունները կայանան վաղը: «Հանրապետականների ֆավորիտ Թրամփը դարձել է ԱՄՆ զինծառայողների մեջ ամենաժողովրդականը՝ հավաքելով ձայների 27%-ը, իսկ երկրորդ տեղը զբաղեցրել է դեմոկրատ, Վերմոնտ նահանգից սենատոր Սանդերսը՝ 22%-ով»,- ասված է հոդվածում:

Опрос: ВС США хотят видеть своим главнокомандующим Трампа или Сандерса
Военнослужащие США хотят видеть главнокомандующим страны миллиардера Дональда Трампа или сенатора Берни Сандерса. Об этом, как передает ТАСС, сообщило специализированное издание Military Times по результатам опросов в ВС США.
Представители газеты интересовались, за кого из кандидатов военнослужащие готовы отдать свой голос, если президентские выборы состоятся уже на следующий день. "Фаворит среди республиканцев - Трамп - стал самым популярным среди военнослужащих США, набрав около 27% голосов, второе место занял демократ, сенатор от штата Вермонт Берни Сандерс с 22%", - говорится в статье.