Ուկրաինայում կանցկացվեն Հայոց ցեղասպանության 101-րդ ամյակին նվիրված միջոցառումներ
Ուկրաինայի հայերի միության Ցեղասպանության հատուկ հանձնաժողովի ղեկավար Դավիթ Դավթյանի խոսքերով՝ Հայոց ցեղասպանության 101-ամյակին նվիրված միջոցառումները նախատեսված են Ուկրաինայի բոլոր նահանգներում, հաղորդում է AnalitikaUA.net-ը:
Ցեղասպանության հատուկ հանձնաժողովը ծրագրում է կազմակերպել գիտաժողովների, համաժողովների, կլոր սեղանների, շնորհանդեսների, դասախոսությունների, ցուցահանդեսների իրականացում:
Նախատեսվում է նաև երկրի տարբեր քաղաքների գլխավոր պողոտաներում տեղադրել Հայոց ցեղասպանության վերաբերյալ վահանակներ: Դրանք արդեն կան Պոլտավա քաղաքի փողոցներում:

В Украине стартовали мероприятия, посвященные 101-ой годовщине Геноцида армян
В Украине стартовали тематические мероприятия, посвященные 101-й годовщине Геноцида армян. Об этом AnalitikaUA.net сообщил глава специального комитета САУ по Геноциду Давид Давтян.
По его словам, мероприятия, посвященные 101-й годовщине Геноцида армян, намечаются практически во всех регионах страны.
Согласно планам специального комитета САУ по Геноциду запланированы конференции, форумы, круглые столы, презентации, лекции, выставки, вечер-реквием, и многое другое.
Также намечаются размещение баннеров, биллбродов и ситилайтов. На улицах столицы и Полтавы они уже есть.