Ամերիկացիները պատրաստ են քվեարկել Թրամփի օգտին՝ միայն թե չընտրվի Քլինթոնը
ԱՄՆ բնակչության մոտ կեսը պատրաստ է նախագահական ընտրություններում քվեարկել միլիարդատեր Դոնալդ Թրամփի օգտին ոչ թե նրա հայացքները կիսելու պատճառով, այլ նախկին պետքարտուղար Հիլարի Քլինթոնի ընտրվելու բացառելու համար։ Այս մասին են վկայում հարցման արդյունքները, որն անցկացրել են Reuters-ն ու Ipsos սոցիոլոգիական կենտրոնը։
Հարցվածների մոտ 47 տոկոսը, որոնք մտադիր են իրենց ձայնը տալ Թրամփին, հայտնել են, որ նրանք այդ քայլին են դիմում, որպեսզի ԱՄՆ նախագահ չդառնա Հիլարի Քլինթոնը։ Հարցվածների միայն 43 տոկոսն է նշել, որ քվեարկելու է Թրամփի օգտին, քանի որ կիսում է նրա հայացքները։ 6 տոկոսն էլ նշել է, որ Թրամփն իրենց դուր է գալիս որպես անհատ։

Опрос: американцы готовы голосовать за Трампа, лишь бы не выиграла Клинтон
Около половины жителей Соединенных Штатов намерены голосовать за миллиардера Дональда Трампа на выборах президента США вовсе не потому, что они разделяют его взгляды, а с целью не допустить избрания экс-госсекретаря Хиллари Клинтон на пост главы Белого дома. Об этом, как передает ТАСС, свидетельствуют опубликованные результаты опроса, проведенного агентством Reuters совместно с международным социологическим центром Ipsos.
Так, почти 47% респондентов, которые, по их словам, намерены отдать свой голос за Трампа, заявили, что они поддержат бизнесмена, так как не хотят, чтобы страну возглавила демократка Клинтон. Лишь около 43% опрошенных сообщили, что они будут голосовать за миллиардера, так как им приходятся по душе его политические взгляды. Около 6% объяснили свой выбор тем, что им просто нравится Трамп как личность.