«Եվրատեսիլ 2016»-ի մասնակից երկրների դրոշների բարձրացման արարողությունը տեղի կունենա մայիսի 8-ին
«Եվրատեսիլ 2016» երգի միջազգային մրցույթի մասնակից երկրների դրոշների բարձրացման արարողությունը տեղի կունենա մայիսի 8-ին:
Այս մասին հայտնել է Ստոկհոլմի քաղաքապետարանի արարողակարգի պատասխանատու Սվանտե Հոդելը, հաղորդում է Ռիա Նովոստին:
«Արարողակարգը տեղի կունենա քաղաքի կենտրոնում թագավորական պալատի առջև: Դրոշները կբարձրացվեն այբբենական կարգով», -ասել է նա՝ հավելելով, որ միջոցառմանը ներկա կլինեն Շվեդիայում մասնակից-երկրների դեսպանները, երգիչները և նրանց պատվիրակությունները, «Եվրատեսիլ»-ի երկրպագուները:
Եվրատեսիլ-2016»-ին Հայաստանը կներկայացնի երգչուհի Իվետա Մուկուչյանը:Երգի միջազգային մրցույթը կկայանա մայիսի 10-ին, 12-ին և 14-ին Շվեդիայի մայրաքաղաք Ստոկհոլմում:

Церемония поднятия флагов стран-участниц "Евровидения" пройдет 8 мая
Церемония поднятия флагов стран-участниц музыкального конкурса "Евровидение", который пройдет в этом году в Стокгольме с 10 по 14 мая, состоится утром в воскресенье 8 мая, сообщил ответственный за протокол Стокгольмской мэрии Сванте Ходелль на пресс-конференции в субботу, передает РИА Новости.
"Церемония пройдет в центре города перед Королевским дворцом и, согласно шведской традиции, флаги будут подняты в алфавитном порядке", — сказал представитель мэрии.
По его словам, на церемонию приглашены находящиеся в Швеции послы стран-участниц конкурса, артисты и члены их делегаций, поклонники "Евровидения", представители мэрии и организаторы конкурса из Европейского вещательного союза (EBU) и шведского телевидения SVT.