«Ամուսինս հայ է, ես հայերի կողմից եմ». սկանդալ «Եվրատեսիլ» երգի մրցույթում
Ռուսաստանցի երգչուհի Անաստասիա Ստոցկայան, իր կողմից (որպես ժյուրի) Եվրատեսիլ երգի մրցույթի կատարումների գնահատման գաղտնիության սկզբունքի խախտման վերաբերյալ Ռիա Նովոստիին տված մեկնաբանությունում նշել է, որ չի համարում Periscope-ով իր տրանսլիացիան մրցույթի կանոնների խախտում:
«Մեզ ասել են, որ չի կարելի հրապարակել արդյունքները, ինչը ես չեմ արել: Ես նկարահանել եմ ինձ և տեղադրել եմ տեսանյութը բլոգում` առանց որևէ չարամտության` մրցույթի առավել հանրայնացման համար»,- նշել է Ստոցկայան: Երգչուհին նշել է, որ ցավում է տեղի ունեցածի համար և պետք է սպասել, թե ինչ կլինի:
Periscope-ի տեսանյութում Ստոցկայան մեկնաբանել է Եվրատեսիլում Նիդերլանդների և Հայաստանի ներկայացուցիչների ելույթները: Հոլանդացի երգիչ Դաուէ Բոբայի ելույթը նա անվանել է «լավիկը», իսկ Հայաստանը ներկայացնող Իվետա Մուկուչյանի մասին ասել է. «Ամուսինս հայ է, ես հայերի կողմից եմ»:
Periscope-ում Ստոցկայայի տեսանյութը հայտնվել է սոցցանցի օգտատերերի և արևմտյան ԶԼՄ-ների ուշադրության կենտրոնում: «Եվրատեսիլ» մրցույթի կազմակերպիչները խոստացել են ստուգել` արդյոք տեսանյութը խախտում է կանոնները:

"My Husband is an Armenian. I am for the Armenians!": Scandal in Eurovision Song Contest
A member of the Russian jury of "Eurovision" Anastasia Stotskaya does not consider her words about Armenian participant Iveta Mukuchyan a violation of competition rules.
According to Novosti-Armenia, commenting in an interview with RIA Novosti about the issue that she has violated the principle of secrecy of the voting of jury, Stotskaya said she does not consider her words non-compliance of the rules of competition.
"We were told that we cannot publish the results, what, in fact, I did not do. I shot a video and posted on the blog without any bad intention, just to promote the competition," Stotskaya said, Lenta.ru reports.
In Periscope Stotskaya commented on the performances of the participants from the Netherlands and Armenia. She called the performance of the Dutch singer Bob Daue a cutie one, and talking about the performance of Iveta Mukuchyan from Armenia, she said: "My husband is an Armenian. I am for the Armenians!"