«Ամուսինս հայ է, ես հայերի կողմից եմ». սկանդալ «Եվրատեսիլ» երգի մրցույթում
Ռուսաստանցի երգչուհի Անաստասիա Ստոցկայան, իր կողմից (որպես ժյուրի) Եվրատեսիլ երգի մրցույթի կատարումների գնահատման գաղտնիության սկզբունքի խախտման վերաբերյալ Ռիա Նովոստիին տված մեկնաբանությունում նշել է, որ չի համարում Periscope-ով իր տրանսլիացիան մրցույթի կանոնների խախտում:
«Մեզ ասել են, որ չի կարելի հրապարակել արդյունքները, ինչը ես չեմ արել: Ես նկարահանել եմ ինձ և տեղադրել եմ տեսանյութը բլոգում` առանց որևէ չարամտության` մրցույթի առավել հանրայնացման համար»,- նշել է Ստոցկայան: Երգչուհին նշել է, որ ցավում է տեղի ունեցածի համար և պետք է սպասել, թե ինչ կլինի:
Periscope-ի տեսանյութում Ստոցկայան մեկնաբանել է Եվրատեսիլում Նիդերլանդների և Հայաստանի ներկայացուցիչների ելույթները: Հոլանդացի երգիչ Դաուէ Բոբայի ելույթը նա անվանել է «լավիկը», իսկ Հայաստանը ներկայացնող Իվետա Մուկուչյանի մասին ասել է. «Ամուսինս հայ է, ես հայերի կողմից եմ»:
Periscope-ում Ստոցկայայի տեսանյութը հայտնվել է սոցցանցի օգտատերերի և արևմտյան ԶԼՄ-ների ուշադրության կենտրոնում: «Եվրատեսիլ» մրցույթի կազմակերպիչները խոստացել են ստուգել` արդյոք տեսանյութը խախտում է կանոնները:

"У меня муж армянин, я за армян!": скандал на Евровидении
Член российского жюри "Евровидения" Анастасия Стоцкая не считает свои слова об армянской участнице конкурса Ивете Мукучян нарушением правил конкурса.
Как передает Новости-Армения, комментируя в интервью РИА Новости сообщения о нарушении ею принципа секретности судейского голосования, Стоцкая отметила, что не считает свою трансляцию в Periscope несоблюдением правил конкурса.
"Нам сказали, что нельзя обнародовать результаты, чего я, собственно, и не делала. Я сняла себя на видео и выложила в блог без злого умысла в целях популяризации конкурса", - рассказала Стоцкая. Певица отметила, что очень сильно переживает из-за сложившейся ситуации и нужно ждать, что будет дальше, передает lenta.ru.
В Periscope Стоцкая комментировала выступления участников из Нидерландов и Армении. Номер голландского певца Дауэ Боба она назвала миленьким, а о номере конкурсантки из Армении Иветы Мукучян отозвалась так: "У меня муж армянин, я за армян!".
На трансляцию Стоцкой в Periscope обратили внимание пользователи сети и западные СМИ. Организаторы "Евровидения" пообещали проверить, действительно ли ее видео нарушает правила конкурса.