Կանադայում իրավախախտ ագռավը հանցանքի վայրից գողացել է ապացույցը
Կենակ մականունով ագռավը, ով հաճախակի է բախվել Վանկուվերի ոստիկանության հետ դանակներ, բանալիներ և ոստիկանական ավտոմեքենաների սարքավորումների դետալներ գողանալու պատճառով, կրկին հայտնվել է իրավապահ մարմինների ուշադրության կենտրոնում, հայտնում ABC News-ը:
«Կենակը հանցագործության վայրից գողացել է դանակը: Մինչ ոստիկանները սկսել են հետապնդել ագռավին, նա թռել է 6-9 մետր և ցած գցել դանակը», - ասվում է Վանկուվերի ոստիկանության վարչության հայտարարությունում:
Նշվում է, որ ոստիկանները հեշտությամբ են նույնականացրել հանցագործին ոտքերից մեկի վրայի նարնջագույն օղակով:

Канадская ворона-рецидивист похитила улику с места преступления
Ворона по кличке Кэнак, которая часто вступала в стычки с полицией Ванкувера, так как крала ножи, ключи и даже детали оборудования у полицейской машины, попала снова под прицел правоохранительных органов, пишет gazeta.ru со ссылкой на ABC News.
"Кэнак схватила нож с места преступления во вторник и начала с ним улетать, прежде чем ее начали преследовать полицейские, она пролетела 6–9 метров и бросила добычу", - говорится в сообщении департамента полиции Ванкувера.
Сообщается, что полицейские легко идентифицировали "преступницу" по оранжевому кольцу на одной из ее лап. "Это не в первый раз, когда полиция Ванкувера сталкивается с этой вороной", - сообщили правоохранители.