Թուրքական բանակը մոտ 1 կմ առաջ է շարժվել դեպի Սիրիայի խորքերը. ԶԼՄ-ներ
Թուրքական բանակի ստորաբաժանումները Սիրիայի Հալեպ նահանգի հյուսիսում գտնվող Աֆրին քաղաքի շրջանում 700 մետրանոց առաջխաղացում են ունեցել, հայտնում է Al Mayadeen հեռուստաալիքը:
Հեռուստաալիքի տվյալներով՝ թուրք զինվորականները հենակետ են տեղակայել այդ բնակավայրի հարևանությամբ, որը գերազանցապես բնակեցված է քրդերով:
Այս կապակցությամբ պաշտոնական տեղեկություններ չկան:
Ավելի վաղ Ռուսաստանի զինված ուժերի գլխավոր շտաբի գլխավոր օպերատիվ վարչության պետ Սերգեյ Ռուդսկոյը ընդգծել էր, որ Թուրքիան շարունակում է հրետակոծել սահմանի երկայնքով գտնվող սիրիական բնակավայրերը և քուրդ աշխարհազորայինների դիրքերը:

СМИ: турецкие военнослужащие углубились на 700 м на сирийскую территорию
Подразделение турецкой армии продвинулось на 700 метров вглубь территории Сирии в районе города Африн на севере провинции Алеппо, сообщает РИА Новости со ссылкой на телеканал "Аль-Маядин".
По данным телеканала, турецкие военные установили блокпост рядом с этим населенным пунктом, в котором проживает преимущественно курдское население.
Официальные комментарии относительно этой информации не поступали.
Ранее начальник Главного оперативного управления Генштаба ВС России Сергей Рудской отметил, что Турция продолжает обстреливать сирийские населенные пункты вдоль границы и позиции курдского ополчения.