Չինաստանի ԿԲ հերթական ռեպո գործարքն է իրականացրել
Ռեպո գործարքն իրենից ներկայացնում է արժեթղթի առքի (վաճառքի) իրականացում, որն ունի հակառակ՝ վաճառքի (առքի) պրոցեսի իրականացման պարտադիր պայման: Այսպես, Չինաստանի ԿԲ անցել է նման գործարքի իրականացման յուանի՝ անընդհատ նվազող փոխարժեքը կարգավորելու համար:
Գործարքը կտևի 7 օր, կունենա 2.25 տոկոսանոց եկամտաբերություն, իսկ ընդհանուր արժեքը կազմում է 65 մլրդ յուան (9,88 մլրդ դոլար), փոխանցում է REGNUM գործակալությունը:
Պետք է նշել, որ մայիսի 26-27 ընկած ժամանակահատվածում Չինաստանն իրականացրել է 170 մլրդ յուանի ներհոսք շրջանառության մեջ:

Очередная РЕПО операция от Народного банка Китая
Операция РЕПО — сделка купли (продажи) ценной бумаги с обязательством обратной продажи (купли) через определенный срок по заранее определённой в этом соглашении цене.
В целях поддержания уровня ликвидности на межбанковском рынке Народный банк Китая провел операции РЕПО на сумму 65 млрд юаней ($9,88 млрд), передает ИА REGNUM .
Финансовые операции проведены на срок 7 дней, их доходность составит 2,25%. В период с 26 по 27 мая Народный банк КНР дополнительно влил в экономику страны 170 млрд юаней ($25,84 млрд).