Օլանդը խոստովանել է Եվրո-2016-ի ժամանակ ահաբեկչությունների վտանգը
Ֆրանսիայի նախագահ Ֆրանսուա Օլանդը խոստովանել է, որ ծայրահեղականների կողմից սպառնալիքը կպահպանվի 2016 թվականի Ֆուտբոլի Եվրոպայի առաջնության ժամանակ, որը կսկսվի հունիսի 10-ին։ Օլանդը հայտնել է, որ միջոցառման անվտանգությունը կապահովեն անվտանգության ծառայության 90 հազար աշխատակիցներ 10 քաղաքներում, որտեղ կանցկացվեն խաղերը։
France Inter ռադիոյի եթերում Օլանդը հայտարարել է, որ այդ սպառնալիքը կպահպանվի դեռ երկար, այնպես որ՝ անհրաժեշտ է համոզվել, որ միջոցառումը հաջող կանցնի։ Նշենք, որ 2015 թվականի նոյեմբերի Փարիզի ահաբեկչությունից հետո երկրում դեռ պահպանվում է տագնապի ամենաբարձր մակարդակը:

Олланд признал угрозу терактов во время Евро-2016
В интервью французскому радио France Inter президент сообщил, что в 10 городов для охраны футбольных матчей будут направлены 90 тысяч сотрудников служб безопасности.
"Эта угроза [теракта] реальна, и как президент я не могу не сказать вам очень четко, что эта угроза до сих пор существует. Она будет существовать еще долгое время. Поэтому мы должны принять все возможные меры предосторожности, чтобы Евро-2016 прошел успешно. И он пройдет успешно", - сказал Олланд.
После нападений в Париже в ноябре прошлого года во Франции до сих пор сохраняется наивысший уровень тревоги.