Բունդեսթագի պատգամավոր Ջեմ Օզդեմիրը մահվան սպառնալիքներ է ստանում թուրքերի կողմից
Թուրքական ծագմամբ գերմանացի պատգամավոր, Գերմանիայի «Կանաչներ» կուսակցության առաջնորդ Ջեմ Օզդեմիրը, ով Հայոց ցեղասպանության մասին բանաձևի համահեղինակներից է, գտնվում է ոստիկանության պաշտպանության ներքո:
Թուրքական «Hürriyet» թերթի կայքը հայտնում է, որ Բունդեսթագում հայկական բանաձևի ընդունման գործում մեծ ներդրում ունենալու պատճառով Օզդեմիրը սկսել է մահվան սպառնալիքներ ստանալ, հաղորդում է ermenihaber-ը:
Նշվում է, որ այժմ ոստիկանությունը փորձում է պարզել սպառնալիք ուղարկողների ինքնությունը:
Ոստիկանության պաշտպանության տակ են գտնվում նաև Օզդեմիրի ընտանիքը և բնակարանը:
Օզդեմիրը, մեկնաբանելով իրեն ուղղված սպառնալիքները, ափսոսանք է հայտնել, որ և՛ Թուրքիայում, և՛ Գերմանիայում բնակվող թուրքերի շրջանում ծայրահեղ աջակողմյան գաղափարների հետևորդներ կան:

The co-chair of the Greens in Germany, a Turkish-origin German politician Cem Ozdemir, who is the co-author of the Armenian Genocide bill, is under police protection after German Bundestag recognized the Armenian Genocide.
Cem Ozdemir, who played an active role in the approval of the bill, has been receiving death threats since the vote on June 2, his executive assistant said on June 5, Hurriyet reports.
The threats, which were sent via social media, e-mail and letters, were collected by Greens officials and the police are investigating their origins.