Հայաստանը կարող է արդիականացնել իր զինված ուժերը՝ արտոնյալ գներով զենք գնելով ՀԱՊԿ երկրներից. Բորդյուժա
Odkb-csto.org
Հայաստանը կարող է արդիականացնել իր զինված ուժերը՝ զենք ձեռք բերելով ՀԱՊԿ անդամն երկրներից արտոնյալ գներով: Այս մասին ՀԱՊԿ անվտանգության խորհրդի քարտուղարների նիստից հետո կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է ՀԱՊԿ քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժան:
Բորդյուժան նշել է, որ Հայաստանի զինված ուժերի արդիականացման համար «աշխատանքի տարբեր ձևեր կան»:
«Գլխավորը ՀԱՊԿ շրջանակներում արտոնյալ պայմաններով ռազմա-տեխնիկական փոխգործակցության համաձայնագիրը: Դա նշանակում է, որ Հայաստանը կարող է արտոնյալ գներով ՀԱՊԿ անդամ երկրների գործարաններից ձեռք բերել զինտեխնիկա»,- նշել է Բորդյուժան:

Армения может покупать оружие в странах ОДКБ по льготным ценам
Армения может модернизировать свои вооруженные силы, приобретая оружие в странах ОДКБ по льготным ценам. Как передает РИА Новости, об этом заявил генсек организации Николай Бордюжа.
Выступая на пресс-конференции по итогам прошедшего в среду в Ереване заседания комитета секретарей Советов безопасности ОДКБ, Бордюжа отметил, что для модернизации вооруженных сил Армении "есть много форм работы".
"Главное - это соглашение о льготном военно-техническом сотрудничестве в системе ОДКБ. Это означает, что Армения может покупать на заводах-изготовителях (в странах-членах ОДКБ) вооружения по льготным ценам", - отметил Бордюжа.