Իտալական քաղաքի դպրոցականներին արգելել են ամռանը տնային առաջադրանքներ կատարել
Սարդինիայում գտնվող Մամոյադա իտալական փոքր քաղաքի քաղաքապետ Լուչանո Բարոնեն ամառային արձակուրդներից առաջ հատուկ հրաման է արձակել, որը կոչ է անում բոլոր դպրոցականներին ամառը չանել տնային հանձնարարություններ, այլ, փոխարենը, ավելի շատ հանգստանալ, զբոսնել, պարել և գրքեր կարդալ, գրում է РИА Новости-ն:
Ինչպես հայտնում են տեղական ԶԼՄ-ները, 15 կետից բաղկացած հրամանագիրը Բարոնեն ուղղել է քաղաքի բոլոր ուսումնական հաստատություններին:
«Արձակուրդները պարտադիր են բոլոր դպրոցականների համար: Ավելի լավ է գրեք, կարդացեք, պարեք, երկար զբոսնեք, ֆիլմեր դիտեք և արևածագեր դիմավորեք», - գրել է Բարոնեն:

Школьникам итальянского города запретили делать летом домашние задания
Мэр итальянского городка Мамояда на Сардинии Лучано Бароне перед летними каникулами выпустил специальный указ, призывающий всех школьников не делать летом никаких домашних заданий, но больше отдыхать, гулять, танцевать и читать книги, передает РИА Новости.
Как сообщают местные СМИ, декрет, состоящий из 15 пунктов, Бароне направил во все учебные заведения города.
"Каникулы обязательны для всех школьников. Лучше пишите, читайте, танцуйте, совершайте длительные прогулки, смотрите фильмы и встречайте рассветы", - написал Бароне.