Համակարգչային խափանումը ոչնչացրել է ԱՄՆ ռազմաօդային ուժերի հետաքննությունների 12 տարվա տվյալները
Համակարգչային համակարգում խափանումը ոչնչացրել է ԱՄՆ ռազմաօդային ուժերի 100 հազար հետաքննության տվյալներ, հայտնում է Defence One-ը:
Խափանման պատճառով ոչնչացել է ԱՄՆ ռազմաօդային ուժերի կողմից 12 տարվա ընթացքում կատարված հետաքննությունների տվյալները` սկսած 2004 թվականից: Lockheed Martin ընկերությունը, որը սպասարկում է ամերիկյան ռազմաօդային ուժերի տվյալների բազան, խափանման պատճառի մասին ոչինչ չի հայտարարել: Պարզ չէ նաև, հնարավոր կլինի՞ վերականգնել կորած տեղեկատվությունը:
Նշվում է, որ տվյալները վերաբերվել են ռազմաօդային ուժերում խարդախություններին և գողություններին, ինչպես նաև զինվորականների ներքին գործերին:

Компьютерный сбой уничтожил все данные расследований ВВС США за 12 лет
Сбой в компьютерной системе привел к уничтожению данных 100 тыс. расследований ВВС США, сообщает gazeta.ru со ссылкой на Defence One.
Из-за сбоя были уничтожены данные всех расследований, проводившихся ВВС США на протяжении 12 лет, с 2004 года. Компания Lockheed Martin, обслуживающая базу данных американских ВВС, пока не объявила, что послужило причиной сбоя. Также пока не сообщается, получится ли восстановить потерянную информацию.
Уточняется, что данные касалась мошенничества и краж в ВВС, конфликтов между гражданскими сотрудниками, а также внутренних дел военных.