Սանդերսը խոստացել է ընտրություններում աջակցել Քլինթոնին
ԱՄՆ նախագահական ընտրարշավին մասնակցող սենատոր Բեռնի Սանդերսը հինգշաբթի իր տեսաուղերձում հայտարարել է, որ կաշխատի իր մրցակից Հիլարի Քլինթոնի հետ՝ Դեմոկրատական կուսակցությունը վերափոխելու նպատակով: «Ես նաև պատրաստվում եմ աշխատել Քլինթոնի հետ Դեմոկրատական կուսակցությունը վերափոխելու նպատակով, որպեսզի այն դառնա աշխատող մարդկանց, երիտասարդների կուսակցություն, ոչ թե միայն հարուստ կուսակցական հովանավորների»,- հավելել է Սանդերսը:
Նշենք, որ նախագահական ընտրապայքարին իր մասնակցությունը դադարեցնելու մասին նա չի հայտարարել: Նա նշել է, որ անցած ամիսներին իրեն հաջողվել է մեծ թվով կողմնակիցների ներգրավել: «Մենք պետք է այդ էներգիան բերենք Դեմոկրատական կուսակցության՝ հուլիսի 25-ին Ֆիլադելֆիայում կայանալիք ազգային համագումար, որտեղ ﬔզ հետ կլինեն 1900-ից ավելի պատվիրակներ»,- ասել է նա:

Сандерс пообещал Клинтон поддержку на выборах
Сенатор Берни Сандерс, участвующий в предвыборной президентской гонке в США, заявил, что будет работать со своей соперницей экс-госсекретарем Хиллари Клинтон с целью изменить Демократическую партию, передает ТАСС. "Я собираюсь работать с госсекретарем Клинтон с целью трансформировать Демократическую партию, чтобы она стала партией работающих людей, молодых людей, а не только богатых партийных спонсоров", - отметил Сандерс.
О прекращении своего участия в гонке он не объявил. Сандерс напомнил, что ему удалось привлечь большое число сторонников за прошедшие месяцы. "Мы должны принести эту энергиею на национальный съезд Демократической партии 25 июля в Филадельфии, на котором с нами будут более 1900 делегатов", - сказал он.