ՌԴ Նախագահ. ՆԱՏՕ-ն հավանաբար մեծ գոհունակությամբ կպայքարի Ռուսաստանի դեմ մինչև վերջին ֆին զինվորը
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հայտարարել է, որ եթե Ֆինլանդիան մտնի ՆԱՏՕ, ապա Ռուսաստանը ստիպված է լինելու  իր զինված ուժերը մոտեցնել սահմանին, հայտնում է «Вести.ру»-ն:
«Վերաձևակերպելով իմ ֆին ընկերներից մեկի ասածը, կարող եմ ասել, որ ՆԱՏՕ-ն հավանաբար մեծ գոհունակությամբ կպայքարի Ռուսաստանի դեմ մինչև վերջին ֆին զինվորը: Դա ձեզ պե՞տք է, մեզ՝ ոչ»,-ասել է նա:
Նա ավելացրել է, որ Ռուսաստանը հարգանքով է վերաբերվում այդ հարցով Ֆինլանդիայի ցանկացած որոշման:
Հյուսիսատլանտյան դաշինքին անդամակցության հարցը բարձրացվել է Ֆինլանդիայի նախագահի ասուլիսի ժամանակ: Պուտինն ասել է, որ Ռուսաստանը գնահատումէ Ֆինլանդիայի չեզոք կարգավիճակը, բայց եթե նա անդամակցի ՆԱՏՕ-ին, ապա զինվորներն արագ կհայտնվեն սահմանին:

Putin: NATO Perhaps Would Gladly Fight with Russia until the Last Finnish Soldier
President Vladimir Putin declared that  Russia could move its troops closer to the Finnish-Russian border if Finland joins NATO and called for measures to improve conflict prevention over the Baltic, Reuters reports.
"NATO perhaps would gladly fight with Russia until the last Finnish soldier. Do you guys need it? We don't. We don't want it. But it is your call." Putin said.
Finnish armed forces "would become part of NATO's military infrastructure, which overnight would be at the borders of the Russian Federation", Putin said after meeting Finnish President Sauli Niinisto.