Թրամփն իրեն համարում է յուրահատուկ թեկնածու
ԱՄՆ նախագահական ընտրություններում Հանրապետական կուսակցության թեկնածու Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ ինքը յուրահատուկ թեկնածու է, որը գործելու է ոչ այնպես, ինչպես էլիտան: Նա նշել է, որ ցանկանում է դառնալ «ամերիկացիների ձայնը»:
«Իմ խոստումը ձեզ հետևյալն՝ ես ձեզ հետ եմ, ամերիկյան ժողովդրի հետ: Ես ձեր ձայնն եմ», - ասել է Թրամփը՝ խոստանալով ԱՄՆ-ը կրկին դարձնել «ուժեղ, հպարտ, հզոր և անվտանգ»:
Բացի այդ, Թրամփը խոստացել է, ի տարբերություն նախագահական ընտրություններում Դեմոկրատական կուսակցության թեկնածու Հիլարի Քլինթոնի, պաշտպանել զենք կրելու բոլոր ամերիկացիների իրավունքը:
Միևնույն ժամանակ Թրամփը կրկնել է իր խոստումը ԱՄՆ-ի ցամաքային սահմանի երկայնքով պատ կառուցելու վերաբերյալ:
«Մենք սահմանային հզոր պատ կկառուցենք, որ դադարեցնենք ապօրինի ներգաղթը և բռնությունը», - ասել է Թրամփը:

Трамп заявил, что он - особенный кандидат
Кандидат в президенты США от республиканцев Дональд Трамп обрушился с критикой на политическую элиту Америки и заявил, что он - особенный кандидат, который будет действовать иначе, чем элита, передает РИА Новости.
По его словам, он хочет стать "голосом американцев".
"Мое обещание вам: я с вами - американским народом. Я ваш голос", - сказал Трамп. Он пообещал сделать Америку вновь "сильной, гордой, безопасной и великой".
Кроме этого, Трамп пообещал защищать вторую поправку к конституции США, гарантирующую свободу ношения оружия. "Мой оппонент (Хиллари Клинтон ) хочет фактически упразднить вторую поправку. Я, напротив, буду защищать право всех американцев защищать свои семьи", - сказал Трамп, выступая перед съездом республиканцев.
Он повторил в программной речи обещание построить стену на сухопутной границе США.
"Мы построим великую пограничную стену, чтобы остановить нелегальную иммиграцию и насилие, остановить поток наркотиков в наши города", - сказал Трамп.