Հռոմի Պապը ցավակցություն է հայտնել Մյունխենի եւ Քաբուլի զոհերի կապակցությամբ
Հռոմի Ֆրանցիսկոս պապը հուլիսի 24-ին ցավակցություն է հայտնել Մյունխենի հրաձգության և Քաբուլի ահաբեկչության զոհերի առիթով: Կիրակնօրյա քարոզի ժամանակ դիմելով Սուրբ Պետրոսի հրապարակում հավաքվածներին՝ նա կոչ է արել աղոթել զոհվածների հանգստության համար: Այս մասին հայտնում է ՏԱՍՍ-ը:
Նշենք, որ ավելի վաղ Հռոմի Քահանայապետի անունից ցավակցական հեռագիր է ուղարկվել Բավարիայի կաթոլիկ արքեպիսկոպոսին:
Պապը հիշեցրել է, որ մտադիր է հաջորդ շաբաթ միանալ Լեհաստանի Կրակով քաղաքում նախանշված Երիտասարդության համաշխարհային օրվա միջոցառումների մասնակիցներին և հոտին խնդրել է աղոթել այդ հանդիպման հաջողության համար:

Папа Римский выразил сочувствие жертвам терактов в Мюнхене и Кабуле
Папа Римский Франциск 24 июля  выразил сочувствие жертвам стрельбы в Мюнхене и теракта в Кабуле. Обращаясь из окна Апостольского дворца с воскресной проповедью к паломникам, заполнившим площадь Святого Петра, понтифик призвал молиться за упокой погибших.
Ранее, как сообщает служба печати Святого престола, от имени римского первосвященника была направлена телеграмма соболезнования на имя католического архиепископа Баварии.
Папа напомнил о своем намерении присоединиться на следующей неделе к участникам Всемирных дней молодежи в Кракове (Польша) и попросил паству возносить молитвы за успех этой встречи, передает ТАСС.