Թրամփը կատակել է Քլինթոնի աղջկական ազգանվան վերաբերյալ
ԱՄՆ Հանրապետական կուսակցությունից նախագահի թեկնածու, միլիարդատեր Դոնալդ Թրամփը կատակել է իր մրցակցի՝ դեմոկրատ Հիլարի Քլինթոնի աղջկական ազգանվան թեմայով։ Այս մասին գրում է The Hill-ը։
Ելույթ ունենալով Վիրջինիա նահանգում՝ Թրամփը նշել է, որ Քլինթոնի աղջկական ազգանունը՝ Ռոդեմ (Rodham), համահունչ է «փտած» (rotten) բառին։
«Ինչու՞ է Հիլարին ազատվել իր ազգանունից։ Հիլարի Քլինթոն Ռոտեն, ճի՞շտ է։ Հավանաբար այն պատճառով, որ դա չափազանց ճշմարտանման է»,- հայտարարել է Թրամփը՝ մի քանի անգամ կրկնելով «փտած» բառը։

Трамп пошутил про девичью фамилию Клинтон
Кандидат в президенты США от Республиканской партии миллиардер Дональд Трамп пошутил над девичьей фамилией своего оппонента - кандидата от демократов - Хиллари Клинтон, пишет gazeta.ru со ссылкой на The Hill.
Выступая в штате Вирджиния, Трамп отметил, что девичья фамилия Клинтон Родэм (Rodham) созвучна слову "прогнивший" (rotten).
"Почему Хиллари избавилась от своего второго имени? Хиллари Клинтон Роттен, правильно? Может быть потому, что это слишком похоже на правду?", - заявил Трамп, несколько раз повторив слово "прогнивший".