Բակո Սահակյանն այցելել է Ասկերանի շրջան
Երկրի ղեկավարը ծանոթացել է շրջանում իրականացվող գյուղատնտեսական աշխատանքներին, այնուհետև Տիգրանակերտում հրավիրել խորհրդակցություն շրջվարչակազմի և համայնքների ղեկավարների մասնակցությամբ:
Քննարկվել են շրջանի և համայնքի սոցիալ-տնտեսական զարգացմանը, առկա խնդիրներին ու հեռանկարային ծրագրերին առնչվող հարցեր:
Բակո Սահակյանը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել քննարկված հարցերի պատշաճ լուծման ուղղությամբ՝ ընդգծելով, որ շրջանում նախատեսված մի շարք ծրագրերի իրականացումը շոշափելի ազդեցություն կունենա հանրապետության սոցիալ-տնտեսական զարգացման վրա:

Президент НКР посетил Аскеранский район
Глава государства ознакомился с осуществляемыми в районе сельскохозяйственными работами, затем созвал совещание в Тигранакерте с участием руководителей районной администрации и общин, сообщает пресс-служба президента НКР.
Были обсуждены вопросы, касающиеся социально-экономического развития района и общин, текущих проблем и перспективных программ.
Бако Саакян дал конкретные поручения по надлежащему решению обсужденных вопросов, подчеркнув, что реализация ряда программ в районе окажет ощутимое воздействие на социально-экономическое развитие республики.