Հարավային Կորեայում արգելել են Volkswagen ավտոմեքենաների վաճառքը
Հարավային Կորեայի իշխանություններն արգելել են Audi Volkswagen Korea ընկերության մեքենաների վաճառքը։ Ընկերությանն ավելի վաղ մեղադրել էին արտանետված գազերի թեստերի արդյունքները կեղծելու համար, հայտնում է «Ռյոնհապ» գործակալությունը։
Բացի այդ, շրջակա միջավայրի պաշտպանության հարցերով նախարարությունը Volkswagen-ին տուգանել է 16 մլն դոլարով՝ Հարավային Կորեայում 47 մոդելներում արտանետումների և աղմուկի ցուցանիշի կեղծման համար, և հետ կանչել երկրում արդեն վաճառված 83 հազար մեքենաների իրացման թույլտվությունը։ Խոսքը 2009 թվականից մինչև այս տարվա հուլիսի 25-ը վաճառված 80 մոդելների մասին է։
Հարավկորեական իշխանությունները միևնույն ժամանակ նշել են, որ այս որոշումը չի անդրադառնա արդեն գնված ավտոմեքենաների տերերին, և նրանք կարող են ազատ վաճառել իրենց ավտոմեքենաներն անհրաժեշտության դեպքում:

В Южной Кореи запретили продажи автомобилей Volkswagen
Власти Южной Кореи запретили продавать автомобили компании Audi Volkswagen Korea; ранее автопроизоводителя обвинили в подтасовке показателей тестов на выброс выхлопных газов для того, чтобы они отвечали южнокорейским требованиям, передает РИА Новости со ссылкой на агентство Рёнхап.
Кроме того, министерство по охране окружающей среды Южной Кореи оштрафовало Volkswagen на 16 миллионов долларов за подтасовку показателей эмиссии и шумов на 47 моделях и отозвало разрешение на реализацию уже проданных в стране 83 тысяч машин. Под запрет попали примерно 80 моделей, выпущенных в период с 2009 года по 25 июля этого года.
Таким образом, включая меры, принятые ранее, отзыв разрешений коснулся 209 тысяч автомобилей, проданных с 2007 года. Всего за эти годы было реализовано около трехсот тысяч машин.
В Сеуле отметили, что это решение не затронет владельцев уже купленных машин, и они свободно могут продать их в случае необходимости.