Բակո Սահակյանն այցելել է Հադրութի շրջան
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն օգոստոսի 2-ին այցելել է Հադրութի շրջան: Այս մասին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Տող գյուղի մոտակայքում երկրի ղեկավարը խորհրդակցություն է հրավիրել Հադրութի շրջվարչակազմի և համայնքների ղեկավարների մասնակցությամբ՝ նվիրված 2016 թվականի հացահատիկային մշակաբույսերի բերքահավաքի ընթացքին:
Նախագահը գոհունակությամբ նշել է, որ այս տարի շրջանում հացահատիկային մշակաբույսերի համախառն բերքի ծավալը գերազանցում է վերջին 8 տարվա ցուցանիշները:
Նախագահ Սահակյանը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել քննարկված խնդիրների պատշաճ լուծման ուղղությամբ՝ հավելելով, որ շրջանում առկա են բավարար պայմաններ հետևողականորեն բարձրացնելու ե՛ւ համախառն բերքի, ե՛ւ բերքատվության ցուցանիշները:
Նույն օրը Նախագահն այցելել է «Ազատ հայրենիք» կուսակցության կողմից կազմակերպված «Հայրենիք» երիտասարդական ճամբար, հանդիպել երիտասարդների հետ և ջերմ ու անմիջական մթնոլորտում զրույց ունեցել տարբեր թեմաների շուրջ: Երկրի ղեկավարը կարևորել է նման ճամբարների նշանակությունը երիտասարդների հայեցի դաստիարակության և հայրենիքը ճանաչելու տեսանկյուններից:

NKR President Visited Hadrout Region
The Head of the State convened a consultation in the vicinity of the Togh village with the participation of heads of the Hadrout regional administration and communities devoted to the 2016 grain harvest process, the press service of NKR President informs.
The President noted with satisfaction that in the current year the volume of the gross cereal harvest in the region exceeded the indices of the last 8 years.
President Sahakyan gave concrete instructions for proper solution of the discussed issues adding that there were sufficient preconditions in the region for consistent increase of both gross harvest and yield indices.
On the same day the President visited a youth camp "Motherland" organized by the Free Homeland Party, met with the young people and in a warm atmosphere discussed with them various topics. The Head of the State noted the importance of organizing such camps from the viewpoints of patriotic upbringing and getting acquainted with the native land.