Պերուի նախագահը նոր կառավարությանը մարզանքի է հանել (տեսանյութ)
Պերուի նորընտիր նախագահի ու նախարարների կաբինետի անդամների առաջին հանդիպումն ավարտվել է մարմնամարզությամբ, հայտնում է The Guardian-ը։
Երեկ նիստից հետո 19 նախարարից 11-ը դուրս են եկել բակ և մոտ կես ժամ վարժություններ կատարել բարձր երաժշտության տակ 2 ֆիթնես մարզիչների օգնությամբ:
Պետության 77-ամյա ղեկավարը, որը նախընտրական արշավի ժամանակ ստիպված է եղել բազմիցս պատասխանել տարիքի և առողջական վիճակի մասին հարցերին, խոստացել է նման վարժություններ անցկացնել ամեն չորեքշաբթի։ Նրա խոսքով՝ երկրում, որտեղ բնակչության ավելի քան կեսն ունի ավելորդ քաշ, կարևոր է առողջ ապրելակերպ քարոզելը։

Peru President Leads Ministerial Gym Class in Front of Palace (Video)
In front of Lima’s government palace, Kuczynski and 11 of his 19 ministers were put through their paces for nearly half an hour by two fitness trainers, to the beat of dance music and the amusement of onlookers. The 77-year-old, who has faced questions about his age and health during the recent election campaign, said he would repeat the routine with the cabinet every Wednesday.
As the Olympics gets going on the other side of South America, Kuczynski said he wanted to promote physical activity in Peru, where over half the population are considered overweight.