Պերուի նախագահը նոր կառավարությանը մարզանքի է հանել (տեսանյութ)
Պերուի նորընտիր նախագահի ու նախարարների կաբինետի անդամների առաջին հանդիպումն ավարտվել է մարմնամարզությամբ, հայտնում է The Guardian-ը։
Երեկ նիստից հետո 19 նախարարից 11-ը դուրս են եկել բակ և մոտ կես ժամ վարժություններ կատարել բարձր երաժշտության տակ 2 ֆիթնես մարզիչների օգնությամբ:
Պետության 77-ամյա ղեկավարը, որը նախընտրական արշավի ժամանակ ստիպված է եղել բազմիցս պատասխանել տարիքի և առողջական վիճակի մասին հարցերին, խոստացել է նման վարժություններ անցկացնել ամեն չորեքշաբթի։ Նրա խոսքով՝ երկրում, որտեղ բնակչության ավելի քան կեսն ունի ավելորդ քաշ, կարևոր է առողջ ապրելակերպ քարոզելը։

Президент Перу вывел новое правительство на зарядку (видео)
Первое заседание обновленного кабинета министров Перу закончилось зарядкой во дворе резиденции главы государства. Президент страны Педро Пабло Кучински пообещал сделать спортивные занятия для министров еженедельными, передает lenta.ru со ссылкой на Guardian.
Кучински провел первое заседание нового правительства накануне. После совещания он и 11 из 19 министров вышли во двор резиденции и около получаса делали упражнения, что вызвало восторг у собравшихся за забором зрителей.
В дальнейшем 77-летний глава государства, которому во время предвыборной кампании приходилось неоднократно отвечать на вопросы о возрасте и состоянии здоровья, пообещал проводить такие зарядки каждую среду. По его словам, в стране, где больше половины населения имеет лишний вес, очень важно пропагандировать здоровый образ жизни.