Ռիոյում հարձակվել են լրագրողների ավտոբուսի վրա
Ռիո-դե-Ժանեյրոյում լրագրողներին տեղափոխող ավտոբուսի վրա հարձակում է տեղի ունեցել: Միջադեպի արդյունքում ուղևորները լուրջ վնասվածքներ չեն ստացել, հայտնում է   Reuters-ը:
Նշվում է, որ ավտոբուսը բասկետբոլի խաղերի անցկացման վայրից ուղևորվելիս է եղել Օլիմպիական գլխավոր պարկ, երբ, ուղևորների փոխանցմամբ, երկու կրակոց է լսվել:  Դեպքի հետևանքով տուժել են թուրք կամավոր և բելառուս լրագրող: Նրանք աննշան վնասվածքներ են ստացել:
Օլիմպիադայի կազմակերպչական հանձնաժողովն այս կապակցությամբ նշել է, որ փորձաքննություն է անցկացվում՝ որոշելու հարձակումը տեղի է ունեցել հրազենի՞, թե՞ քարի միջոցով:

В Рио обстреляли автобус с журналистами
Автобус с журналистами в Рио-де-Жанейро, по словам очевидцев, был обстрелян на шоссе между олимпийскими объектами. В ходе инцидента обошлось без серьезных ранений, передает lenta.ru со ссылкой Reuters.
Автобус следовал от места проведения игры в баскетбол к главному Олимпийскому парку, когда, по словам пассажиров, послышались два выстрела. В результате оказались разбитыми окна, два человека получили незначительные травмы.
В то же время представитель оргкомитета Олимпиады Марио Андраде сказал, что судебно-медицинские эксперты пытаются определить, чем было атаковано транспортное средство - пулей или камнем.