Հաղթանակս նվիրում եմ սահմանին կագնած հայ զինվորին և պատերազմի բոլոր զոհերին. Արթուր Ալեքսանյան
31-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերի չեմպիոն, հունահռոմեական ոճի ըմբիշ Արթուր Ալեքսանյանը չեմպիոնի ոսկին նվիրում է սահմանին կանգնած այս զինվորին և ապրիլյան պատերազմում զոհված հերոսներին, հաղորդում է Armnoc.am-ը:
«Ինքներդ տեսաք, որ ինքս էլ արդեն ուժասպառ էի եղել: Ամենակարևորն այն է, որ գոտեմարտի ժամանակ չանջատվեցի: Ուրախ եմ, հպարտ, որ 20 տարվա դադարից հետո Հայաստանը կրկին ոսկե մեդալ է նվաճում Օլիմպիական խաղերում: Ապրիլյան պատերազմից հետո շատ էի ազդվել և դեռ այն ժամանակ ինձ համար որոշել էի, որ չեմպիոն դառնամ, ապա հագնելու եմ այս շապիկը: Այս հաղթանակը նվիրում եմ սահմանին կագնած հայ զինվորին և պատերազմի բոլոր զոհերին: Իսկ ինչ վերաբերում է Միհրանին, ապա նա ինձ համար չեմպիոն է, նա ամբողջ աշխարհի համար է չեմպիոն, մենք այսօր պետք է ունենայինք երկու ոսկի», - ասաց Ալեքսանյանը:

Алексанян: "Победу посвящаю армянским солдатам и всем погибшим в апрельской войне"
Чемпион 31-х летних Олимпийских игр, борец греко-римского стиля Артур Алексанян посвящает чемпионское золото стоящим на границе армянским солдатам и всем героям, погибшим в апрельской войне, сообщает пресс-служба НОК Армении.
"Вы видели, что я и сам уже был обессилен. Самое главное, что я не отключился во время поединка. Я рад и горд, что Армения завоевала золотую медаль на Олимпийских играх после 20-летнего перерыва. Я был очень расстроен после апрельской войны, и еще тогда решил, что если стану чемпионом, то надену эту футболку. Эту победу посвящаю стоящим на границе армянским солдатам и всем погибшим в войне. Что касается Миграна, то он для меня чемпион, он чемпион для всего мира, у нас сегодня должно было быть два золота", - отметил Алексанян.