Թուրքիան հույս ունի ԵՄ-ին անդամակցել 2023 թվականին
Թուրքիայի իշխանությունները կցանկանային, որպեսզի երկիրը դառնար ԵՄ անդամ 2023 թվականին, հայտարարել է ԵՄ-ում Թուրքիայի մշտական ներկայացուցիչ Սելիմ Ենելը։
«Թուրքիայի կառավարությունը ցանկանում է, որ երկիրը ԵՄ-ին անդամակցի 2023 թվականին։ Այդ տարի Թուրքիայի Հանրապետությունը դառնում է 100 տարեկան։ Իմ երկրի համար ԵՄ անդամակցությունը կլինի հանդիսավոր թագ»,- հայտարարել է մշտական ներկայացուցիչը գերմանական Welt պարբերականի հետ հարցազրույցում։
Նա ընդգծել է, որ ներկայումս ԵՄ անդամակցության համար պայմանները ամենաբարենպաստը չեն, սակայն դա կարող է արագ փոխվել։

Турция надеется вступить в ЕС к 2023 году
Власти Турции хотели бы, чтобы страна стала членом Евросоюза к 2023 году, завил постоянный представитель Турции в ЕС Селим Енель, передает РИА Новости.
"Правительство Турции хочет, чтобы страна вступила в ЕС к 2023 году. В этом году Турецкой республике исполняется 100 лет. Для моей страны членство в Европейском союзе стало бы торжественным венцом", - заявил постпред в интервью немецкому изданию Welt.
При этом Енель подчеркнул, что в настоящий момент условия для вступления в ЕС не самые благоприятные, но это может быстро измениться.