Բակո Սահակյանը շնորհավորել է Գարեգին Բ-ին ծննդյան 65-ամյակի կապակցությամբ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն շնորհավորական ուղերձ է հղել Ամենայն հայոց կաթողիկոս Ն.Ս.Օ.Տ.Տ Գարեգին Բ-ին ծննդյան 65-ամյակի կապակցությամբ:
Ինչպես նշում են ԼՂՀ նախագահի մամուլի ծառայութունից, ուղերձում մասնավորապես ասված է.
Ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան 65-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
Այս բոլոր տարիների ընթացքում Դուք անձնվիրաբար ծառայել եք Հայրենիքին ու հարազատ ժողովրդին: Այսօր էլ շարունակում եք Ձեր անգնահատելի նպաստը բերել Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու զորացման, պետություն-եկեղեցի կապերի զարգացման, միջեկեղեցական փոխգործակցության խորացման, Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք եռամիասնության ամրապնդման հայրենանվեր գործին:
Վստահ եմ` ամենազոր Աստծո կամոք այսուհետ էլ կշարունակեք անմնացորդ իրականացնել Ձեր վեհ առաքելությունը` հանուն մեր ժողովրդի բարօրության և համազգային նպատակների իրականացման:
Մեկ անգամ ևս ընդունեք ամենաջերմ շնորհավորանքներս և բարեմաղթանքներս` Ձեր հիշարժան հոբելյանի առթիվ: Արևշատություն, խաղաղություն, քաջառողջություն ու ամենայն բարիք Ձեզ»:

NKR President Congratulated Garegin II in Connection with His 65th Anniversary
Artsakh Republic President Bako Sahakyan sent a congratulatory letter to Catholicos of all Armenians Garegin II in connection with the 65th anniversary of the Supreme Patriarch's birthday, the press service of NKR President informs.
" Your Holiness,
I cordially congratulate You on Your 65th anniversary.
During all these years You selflessly served to the Motherland and native people. Today You continue to bring Your inestimable contribution to the patriotic mission of strengthening the Armenian Apostolic Church, developing the state-church relations, deepening the inter-church cooperation and cementing the Armenia-Artsakh-Diaspora trinity.
I am confident that by the almighty God's will You will continue to carry out devotedly Your noble mission for the sake of our people's welfare and realization of national goals.
Your Holiness,
Once again accept my warmest congratulations and wishes on the occasion of Your memorable anniversary. Longevity, peace, robust health and all the best to You!"