Բակո Սահակյանը շնորհավորել է Գարեգին Բ-ին ծննդյան 65-ամյակի կապակցությամբ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն շնորհավորական ուղերձ է հղել Ամենայն հայոց կաթողիկոս Ն.Ս.Օ.Տ.Տ Գարեգին Բ-ին ծննդյան 65-ամյակի կապակցությամբ:
Ինչպես նշում են ԼՂՀ նախագահի մամուլի ծառայութունից, ուղերձում մասնավորապես ասված է.
Ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան 65-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
Այս բոլոր տարիների ընթացքում Դուք անձնվիրաբար ծառայել եք Հայրենիքին ու հարազատ ժողովրդին: Այսօր էլ շարունակում եք Ձեր անգնահատելի նպաստը բերել Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու զորացման, պետություն-եկեղեցի կապերի զարգացման, միջեկեղեցական փոխգործակցության խորացման, Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք եռամիասնության ամրապնդման հայրենանվեր գործին:
Վստահ եմ` ամենազոր Աստծո կամոք այսուհետ էլ կշարունակեք անմնացորդ իրականացնել Ձեր վեհ առաքելությունը` հանուն մեր ժողովրդի բարօրության և համազգային նպատակների իրականացման:
Մեկ անգամ ևս ընդունեք ամենաջերմ շնորհավորանքներս և բարեմաղթանքներս` Ձեր հիշարժան հոբելյանի առթիվ: Արևշատություն, խաղաղություն, քաջառողջություն ու ամենայն բարիք Ձեզ»:

Бако Саакян поздравил Гарегина Второго в связи с его 65-летием
Президент Республики Арцах Бако Саакян направил поздравительное послание Верховному Патриарху и Католикосу всех армян Гарегину Второму в связи с его 65-летием, передает пресс служба президента НКР.
"Ваше Святейшество!
Сердечно поздравляю Вас с 65-летним юбилеем!
В течение всех этих лет Вы самоотверженно служили Родине и родному народу. Вы и сегодня продолжаете вносить свой неоценимый вклад в дело усиления Армянской Апостольской Святой Церкви, развития связей между государством и церковью, углубления межцерковного взаимодействия, укрепления триединства Армения - Арцах - Диаспора.
Уверен, по воле всесильного Бога Вы и впредь продолжите Вашу высокую миссию во благо нашего народа и достижения общенациональных целей.
Ваше Святейшество!
Примите мои самые теплые поздравления и пожелания по случаю Вашего памятного юбилея. Долгих лет жизни, мира, крепкого здоровья и всех благ Вам!"