Ամերիկացիների մոտ 60%-ը չի ցանկանում ընտրել Քլինթոնին կամ Թրամփին
Ամերիկացիների կեսից ավելին՝ 57 տոկոսը, չի ցանկանում երկրի նախագահ ընտրել դեմոկրատների թեկնածու Հիլարի Քլինթոնին կամ հանրապետական թեկնածու Դոնալդ Թրամփին: Այս մասին վկայում են ABC հեռուստաընկերության և Washington Post թերթի կողմից անցկացված հարցման արդյունքները:
Նշվում է, որ պատասխանողների 35 տոկոսը կցանկանար քվեարկել այլընտրանքային թեկնածուի օգտին։ Որպես հավելյալ թեկնածու նրանք անվանում են Բերնի Սանդերսին և Թեդ Կրուզին, ովքեր արդեն դուրս են եկել նախընտրական արշավից: Միևնույն ժամանակ հարցվածների 59 տոկոսը անհանգստություն էր հայտնել, որ հավելյալ թեկնածուն կարող է հանգեցնել թեկնածուի հաղթանակի, որն իրենց չի գոհացնում։
Հեռուստաալիքը հիշեցնում է, որ նախագական աթոռին հավակնում են երկու անկախ թեկնածուներ՝ Գերի Ջոնսոնն ու Ջիլ Սթայնը։ Վերջին հարցումների համաձայն՝ Ջոնսոնի օգտին իրենց ձայնն է պատրաստ տալ ամերիկացիների 8, իսկ Ստայնի օգտին՝ 4 տոկոսը։

Опрос: почти 60% американцев не хотят выбирать между Трампом и Клинтон
Более половины американцев - 57% - недовольны необходимостью выбирать президента между Хиллари Клинтон и Дональдом Трампом. Об этом, как передает РИА Новости, свидетельствуют результаты опроса телекомпании ABC и газеты Washington Post.
Тридцать пять процентов опрошенных предпочли бы проголосовать на предстоящих выборах президента за альтернативного кандидата. В этом качестве американцы чаще других называют выбывших из предвыборной гонки демократа Берни Сандерса и республиканца Теда Круза.
На вопрос о том, беспокоит ли респондентов, что "лишний" кандидат на президентский пост может привести к победе кандидата, который их не устраивает, положительно ответили 59% опрошенных.
Как отмечает телеканал, на место президента США претендуют также два независимых кандидата - Гэри Джонсон и Джил Стайн. Согласно последним опросам, за Джонсона готовы проголосовать около восьми процентов респондентов, за Стайн - четыре процента.