Քլինթոնի օգնականն աշխատել է արմատական մուսուլմանական պարբերականում
ԱՄՆ նախագահի դեմոկրատ թեկնածու Հիլարի Քլինթոնի գլխավոր օգնական Հումա Աբեդինն աշխատել է արմատական մուսուլմանական պարբերականում, գրում է New York Post-ը։
Հաղորդվում է, որ սաուդյան Journal of Muslim Minority Affairs պարբերականը, որում Աբեդինը 10 տարի աշխատել է որպես խմբագիր, դեմ է հանդես եկել կանանց իրավունքներ տրամադրելուն ու 9/11-ի համար մեղադրել է ԱՄՆ իշխանություններին։ Թերթի գլխավոր խմբագիրը կնոջ մայրն է:
Նշվում է, որ Հումա Աբեդինը պարբերականից հեռացել է 2008 թվականին, իսկ նրա մայրը դեռ շարունակում է մնալ դրա գլխավոր խմբագիրը։ Աբեդինը համարվում է Քլինթոնի ամենահավատարիմ օգնականներից մեկը։

Помощница Клинтон работала в радикальном мусульманском издании
Хума Абедин, главная помощница кандидата на пост президента США от Демократической партии Хиллари Клинтон, работала в радикальном мусульманском издании, пишет gazeta.ru со ссылкой на New York Post.
Сообщается, что саудовское издание Journal of Muslim Minority Affairs, в котором Абедин проработала редактором десять лет, выступало против предоставления женщинам прав и обвиняло властей США в теракте 11 сентября 2001 года. Главным редактором журнала является мать женщины.
Хума Абедин ушла из издания в 2008 году, а ее мать до сих пор остается его главредом. Абедин считается одной из самых верных помощниц Клинтон.