Քլինթոնի օգնականն աշխատել է արմատական մուսուլմանական պարբերականում
ԱՄՆ նախագահի դեմոկրատ թեկնածու Հիլարի Քլինթոնի գլխավոր օգնական Հումա Աբեդինն աշխատել է արմատական մուսուլմանական պարբերականում, գրում է New York Post-ը։
Հաղորդվում է, որ սաուդյան Journal of Muslim Minority Affairs պարբերականը, որում Աբեդինը 10 տարի աշխատել է որպես խմբագիր, դեմ է հանդես եկել կանանց իրավունքներ տրամադրելուն ու 9/11-ի համար մեղադրել է ԱՄՆ իշխանություններին։ Թերթի գլխավոր խմբագիրը կնոջ մայրն է:
Նշվում է, որ Հումա Աբեդինը պարբերականից հեռացել է 2008 թվականին, իսկ նրա մայրը դեռ շարունակում է մնալ դրա գլխավոր խմբագիրը։ Աբեդինը համարվում է Քլինթոնի ամենահավատարիմ օգնականներից մեկը։

Clinton’s Top Campaign Aide for a Decade Worked at Muslim Publication
Hillary Clinton’s top campaign aide, and the woman who might be the future White House chief of staff to the first female US president, for a decade edited a radical Muslim publication that opposed women’s rights and blamed the US for 9/11, New York Post reports.
Clinton’s closest adviser served as an editor for that Saudi propaganda organ for a dozen years. In 1999 she published a book, edited by her mother, that justifies the barbaric practice of female genital mutilation under Islamic law, while claiming “man-made laws have in fact enslaved women.”