Քաբուլում Ամերիկյան համալսարանի վրա տեղի ունեցած հարձակման զոհերի թիվը հասել է 13-ի
Քաբուլում Ամերիկյան համալսարանի վրա տեղի ունեցած հարձակման հետևանքով զոհվել է 13 մարդ, այդ թվում՝ 7 ուսանող, հայտնում է տեղի ոստիկանությունը:
Սպանվել են նաև հարձակումն իրականացրած երկու գրոհայինները: Այժմ համալսարանն ամբողջությամբ ազատվել է հարձակվողներից, փախանցում է BBC-ն:
Համալսարանի շենքի վրա հարձակումն իրականացվել է չորեքշաբթի օրը՝ տեղի ժամանակով մոտ 19:00-ին: Շենքի մոտակայքում նախ հզոր պայթյուն է լսվել, իսկ այնուհետև շենքի ներսում և դրսից կրակոցներ են սկսվել: Համալսարանի շատ ուսանողներ և դասախոսներ արգելափակված են մնացել լսարաններում: Շենքի ազատագրման գործողությունը տևել է մոտ 10 ժամ:

Жертвами нападения на университет в Кабуле стали 13 человек
В результате нападения боевиков на Американский университет в Кабуле погибли 13 человек, в том числе семь студентов, сообщает BBC со ссылкой на местную полицию.
Также убиты два боевика, осуществивших нападение. В настоящий момент университет полностью освобожден от нападавших.
Нападение на здание университета было совершено в среду около 19:00 по местному времени. Вначале рядом со зданием прогремел мощный взрыв, а затем внутри и снаружи здания началась стрельба.
Многие студенты и преподаватели университета, опасавшиеся выйти из укрытий, оказались заблокированными в аудиториях.