Ռուսական ավիաբազայի օդաչուները վարժանքներ են անցկացնում Հայաստանի երկնքում
«Էրեբունի» օդանավակայանում տեղակայված ՌԴ ավիախմբի կործանիչ և բանակային ավիացիայի օդաչուները մարտավարական զորավարժությունների շրջանակում սեպտեմբերի սկզբից կատարել են ավելի քան 30 թռիչք:
Կատարելով թռիչքային առաջադրանքները` ՄիԳ-29 կործանիչների և Մի-24 ու Մի-8 ուղղաթիռների անձնակազմները հետախուզել են տեղանքը, ուղեկցել են մոտոհրաձգային և հատուկ ստորաբաժանումների շարասյուները, տեղափոխել են նյութական պաշարներ և հետախուզական խմբեր, հայտնում է ՌԴ հարավային ռազմական շրջանի մամուլի ծառայությունը:
Վարժանքի ընթացքում մշակվել են նաև Երևանի ռազմական օդանավակայանից Գյումրի ավիատեխնիկայի փոխադրման գործողություններ: Օդաչուները կապ են հաստատել կառավարման ցամաքային խմբի հետ, թռիչքներն իրականացվել են նվազագույն բարձրության վրա լեռնային ռելիեֆի պայմաններում ինչպես ցերեկային, այնպես էլ գիշերային ժամերին: Օդաչուները երկնքում են անցկացրել ավելի քան 35 ժամ:

Российской летчики в Армении совершенствуют летную подготовку
Летчики истребительной и армейской авиации российской военной авиабазы Эребуни в Республике Армения, в ходе проведенных летно-тактических учений (ЛТУ) с начала сентября совершили более 30 вылетов, сообщает пресс-служба ЮВО.
Выполняя полетные задания, экипажи истребителей МиГ-29 и вертолетов Ми-24 и Ми-8 провели разведку местности, обеспечили сопровождение колонн мотострелковых и специальных подразделений, перевозку материальных запасов, а также переброску разведывательных групп.
В ходе ЛТУ также отработаны действия по переброске авиационной техники с военного аэродрома в Ереване в Гюмри. При этом летчики, находясь в воздухе, установили связь с наземной группой управления при выполнении задач в условиях учебных нештатных ситуаций.
Полеты проходили на предельно малых высотах в высокогорной местности в условиях горного рельефа в дневное и ночное время суток. Экипажи вертолетов и пилоты истребителей провели в небе над Арменией более 35 часов.
В учениях принимали участие опытные летчики и борттехники, имеющие  квалификацию не ниже второго класса с общим налетом более 500 часов.