Instagram-ը նոր գործառույթներ է առաջարկում
Աշխարհահռչակ Instagram սոցիալական անվճար ծառայությունը՝ նախատեսված նկարների և տեսաձայնագրությունների փոխանակումների համար, նոր գործառույթ է ներկայացնում իր օգտատերերին: Այսուհետ վերջիններս կարող են թաքցնել, իրենց կարծիքով, վիրավորական մեկնաբանությունները՝ հայտնված իրենց նկարների կամ տեսաձայնագրությունների ներքո, փոխանցում է «Ռեգնում» գործակալությունը:
Նոր գործառույթն ակտիվացնելու համար օգտատերեը պետք է մտնեն «Կարգավորումներ» հավելված: Ծառայության մասնակիցները կարող են օգտվել անցանկալի բառերի ցանկից, որը ներկայացված է նոր գործառույթով, կամ ստեղծել սեփականը:
Պետք է նշել, որ նախկինում սոցիալական այս ցանցի օգտատերերը կարող էին ջնջել իրենց համար անցանկալի մեկնաբանությունները, կամ որևէ մեկի նկատմամբ ներկայացնել վիրտուալ բողոք: Մինչդեռ այս նոր գործառույթն, ըստ Instagram-ի տնօրեն Քեվին Սիստորոմի, տալիս է հնարավորություն, որ «յուրաքանչյուրը մնա այնպիսին, ինչպիսին կա՝ չենթարկվելով սեփական անձի նկատմամբ վիրավորանք կամ քննադատություն լսելու վտանգին»:

В Instagram появилась новая функция
В популярный бесплатный сервис Instagram, предназначенный для обмена фотографиями и видеозаписями, добавлена новая функция. Теперь пользователи смогут скрыть оскорбительные, по их мнению, комментарии к своим публикациям, сообщается в официальном блоге сервиса, передает ИА REGNUM
Чтобы активировать новую функцию, пользователь должен зайти в настройки приложения. Участники сервиса могут воспользоваться списком нежелательных слов, действующим по умолчанию, либо составить такой список по своему усмотрению.
Ранее пользователи приложения могли удалять оскорбительные комментарии, жаловаться на недопустимые выражения и блокировать аккаунты. Как отметил генеральный директор Instagram Кевин Систором, для всех пользователей сервиса должны быть созданы условия, в которых "каждый сможет оставаться собой, не рискуя увидеть критику или оскорбление в свой адрес".