Հիլարի Քլինթոնի բարձրացրած աղմուկը. Քաղաքական գործիչներն ու նրանց նմանակները
Լինում են դեպքեր, երբ մարդկանց արտաքին նմանությունն այնքան է, որ կարելի է նրանց անգամ շփոթել։ Սա վերաբերում է նաև աշխարհահռչակ քաղաքական գործիչներին:
Շատ առաջնորդներ իրենց նմանակներն ունեն և հաճախ նրանց օգտագործում են իրենց անվտանգության նկատառումներից ելնելով։ Նմանակներ ունեին այնպիսի պատմական գործիչներ, ինչպիսիք էին Իոսիֆ Ստալինը, Ադոլֆ Հիտլերը:
Մեր օրերում շատերը պնդում են, որ իրենց նմանակներին են երբեմն օգտագործում Ռուսաստանի վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևն ու նախագահ Վլադիմիր Պուտինը:
Image result for putin lookalike
Իսկ ահա ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբամայի նմանակներից մեկը` երիտասարդ Սյաո Ժուգոն, ով ոչ միայն արտաքնապես է նման պետության ղեկավարին, այլև շատ լավ նմանակում է նրա շարժուձևն ու խոսքը, ապրում է Չինաստանի կենտրոնական Սիչուան նահանգում:
օբ
ԱՄՆ նախկին պետքարտուղար և ներկայիս նախագահի թեկնածու Հիլարի Քլինթոնն էլ այժմ մեծ աղմուկ է բարձրացրել ենթադրյալ նմանակի պատճառով, ով իբր օրերս իր փոխարեն հանրության առաջ է դուրս եկել:
Բանն այն է, որ սոցիալական կայքերի մի շարք օգտատերեր պնդում են, թե  դեմոկրատ Քլինթոնը սեպտեմբերի 11-ի զոհերի հիշատակին նվիրված միջոցառման ժամանակ ինքնազգացողության վատանալու պատճառով որոշել է իր նմանակին հետագայում օգտագործել:
Օգտատերերը ակտիվորեն լուսանկարներ են հրապարակում և համեմատություններ անցկացնում` «ֆիզիկական տարբերություններ» գտնելով Քլինթոնի նախկին և նոր լուսանկարների միջև:
Քանի որ Քլինթոնը լուրջ հիվանդ է թոքաբորբով, ըստ օգտատերերի, ստիպված է նմանակին օգտագործել՝ հիվանդությունը թաքցնելու համար։
Ինչևէ, հետաքրքրական է նաև, որ մինչ այս վերջին աղմուկը, տարիներ շարունակ Հիլարի Քլինթոնին նմանեցնում էին բրիտանացի դերասանուհի Էմմա Թոմփսոնին, ով ի դեպ պակաս հայտնի չէ նաև իր հասարակական-քաղաքական ակտիվ գործունեության համար:

Скандал Клинтон - не Клинтон: известные политики и их двойники
Во все времена в мировой истории мировые лидеры старались окружать себя двойниками. Даже Наполеон Бонапарт, Адольф Гитлер и Иосиф Сталин не были исключением.
Так, двойников императора Наполеона искали по всей Франции и Италии. Одной из таких его копий был некий Франсуа Робо. После того, как император был сослан на остров Святой Елены в Атлантическом океане, Робо вернулся в свою деревню, а спустя несколько лет таинственно исчез.
Несколько двойников было у Гитлера. Фюрер панически боялся смерти, поэтому на самые опасные мероприятия отправлял вместо себя двойника. Есть версия, что одного из них умертвили по его приказу вместе с Евой Браун, а сам вождь Третьего рейха скрылся.
Сколько двойников было у Сталина, никто точно не знает. Это считалось государственной тайной. Называют разные цифры - от 12 до 20. Самым известным из сталинских двойников был, пожалуй, Феликс Гаджиевич Дадаев - юморист, народный артист России, народный артист Дагестана, в течение длительного времени исполнитель роли И. В. Сталина в кинохронике (''Двойник Сталина'').
У сегодняшнего президента России Владимира Путина также имеется масса двойников. Причем двойники Путина - как из настоящего, так и из прошлого, как из России, так и из других стран мира, как из реальных людей, так и из вымышленных персонажей и даже из животных...
Image result for putin lookalike
Президент США Барак Обама в свою очередь тоже имеет двойников. Его китайский двойник зарабатывает 1,5 тысячи долларов за десятиминутное выступление, передает NBC News. По словам 29-летнего Сяо Цзиго, впервые ему сказали, что он очень похож на президента США, в 2008 году. Он рассказывает, что в то время даже не знал, кто такой Обамa.
օբ
Кандидата в президенты США от Демократической партии Хиллари Клинтон, у которой врачи обнаружили пневмонию, на днях тоже подозревали в использовании здорового двойника. Сторонники теории заговора нашли подтверждение своим сомнениям, сравнив телосложение двух женщин. Пользователи Сети сравнили форму носа, мочек ушей, а также длину пальцев и в целом комплекцию "двух женщин" и нашли несоответствия.
Однако интересно также, что Клинтон очень часто сравнивают с Эммой Томпсон. Американский политик очень похожа на британскую актрису, которая, между прочем, активно занимается общественной деятельностью.