Հայաստանի և Լատվիայի արտգործնախարարները քննարկել են Հայաստան-Եվրամիություն հարաբերությունները
Աշխատանքային այցով Նյու Յորքում գտնվող Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպեց Լատվիայի արտգործնախարար Էդգարս Ռինկևիչի հետ:
Զրուցակիցներն անդրադարձան բարձրաստիճան այցելությունների կազմակերպմանը, կարևորեցին իրավապայմանագրային դաշտի ընդլայնումը, միջխորհրդարանական շփումների ակտիվացումը, հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ մամլո ծառայությունից:
Հանդիպման օրակարգում էին տնտեսական փոխգործակցության աշխուժացման հարցերը, միջկառավարական հանձնաժողովի առաջիկա նիստի նախապատրաստական աշխատանքները։
Էդվարդ Նալբանդյանն ու Էդգարս Ռինկևիչն անդրադարձան Հայաստան-Եվրամիություն հարաբերությունների նոր իրավական հիմքի շուրջ ընթացքող բանակցային գործընթացին։

Налбандян и глава МИД Латвии обсудили процесс переговоров между Арменией и Евросоюзом
20-го сентября находящийся с рабочим визитов в Нью-Йорке и.о. министра иностранных дел Армении Эдвард Налбандян встретился с главой МИД Латвии Эдгарсом Ринкевичем.
Собеседники коснулись организации взаимных визитов на высоком уровне, придали важность расширению договорно-правового поля, активизации межпарламентских контактов.
В повестки встречи также находились вопросы активизации экономического взаимодействия, подготовительные работы первого заседания межправительственной комиссии.
Эдвард Налбандян и Эдгарс Ринкевич обратились к переговорному процессу вокруг нового правового соглашения между Арменией и Евросоюзом.