Վրաստանում խորհրդարանական ընտրություններ են
Վրաստանում հոկտեմբերի 8-ի վաղ առավոտվանից տրվել է խորհրդարանական ընտրությունների մեկնարկը: Վրաստանի ընտրազանգվածը պետք է չորս տարի պաշտոնավարման ժամկետով ընտրի 150 պատգամավորի` 77-ին կուսակցական ցուցակով և 73-ին մեծամասնական կարգով, հայտնում է ТАСС-ը:
Ընտրություններին մասնակցում է 19 կուսակցություն և 6 ընտրական բլոկ: Եթե քաղաքական ուժը ընտրություններում հավաքի 5 տոկոս ձայն, ապա այն խորհրդարանում կուսակցական ցուցակով կունենա 6 պատգամավորական մանդատ: Մեծամասնական ցուցակով պատգամավորի 73 մանդատի համար պայքարում է 816 թեկնածու:

В Грузии начались парламентские выборы
Парламентские выборы начались в субботу в Грузии. На территории страны в 08:00 по местному времени открылись 3645 участков для голосования. Электорату Грузии предстоит сроком на четыре года избрать 150 депутатов - 77 по партийным спискам и 73 одномандатника, передает ТАСС.
ЦИК Грузии зарегистрировал 19 партий и шесть избирательных блоков. Если политическая сила получит 5% голосов избирателей, это гарантирует ей шесть депутатских кресел по партийным спискам. За 73 места одномандатников борются 816 кандидатов.