Ֆիդել Կաստրոն առաջարկել է Թրամփին ու Օբամային շնորհել կավե մեդալ
Կուբայի հեղափոխության առաջնորդ Ֆիդել Կաստրոն առաջարկել ԱՄՆ նախագահի հանրապետական թեկնածու Դոնալդ Թրամփին ու ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբամային պարգևատրել կավե մեդալով։ Այս կերպ նա մեկնաբանել է Օբամայի իշխանության և ԱՄՆ-ի նախագահի թեկնածուների առաջին դեբատի արդյունքները Granma թերթում տպագրված հեղինակային հոդվածում։
«Առաջին անգամ երկու շաբաթ առաջ տեղի ունեցավ իրարանցում. պարոն Թրամփը, որին համարում էին փորձառու մասնագետ, պարտվեց, ինչպես Բարաքն իր քաղաքականությամբ։ Այժմ հարկ կլինի նրանց կավե մեդալ տալ»,- գրել է նա։
Ֆիդել Կաստոն իշխանությունից հեռացել է 2008 թվականին՝ երկրի ղեկավարումը փոխանցելով իր եղբորը՝ Ռաուլ Կաստրոյին:

Фидель Кастро предложил вручить Обаме и Трампу медали из глины
Лидер кубинской революции Фидель Кастро предложил вручить Бараку Обаме и кандидату на пост главы США от Республиканской партии Дональду Трампу медали из глины. Таким образом он прокомментировал в своей новой статье в газете Granma итоги правления Обамы и результаты первых дебатов между кандидатами на пост президента США, пишет РИА Новости.
"В первом случае две недели назад произошло потрясение, господин Трамп, которого считали опытным экспертом, был повержен, как и Барак с его политикой, нужно им теперь выдать глиняную медаль", - написал Кастро.
В 2008 году Кастро-старший отошел от руководства Кубой, уступив официальные посты своему брату Раулю.