«Միսիս Ռուսաստան»-ը պատմել է իր հայկական արմատների մասին
«Միսիս Ռուսաստան International-2016» թագի նվաճած գեղեցկուհիներից մեկը (խմբ. այդ տարի երկու հաղթող է ճանաչվել)՝ Նունե Կոբյացկայան, ռուսական թերթերից մեկին տված հարցազրույցում պատմել է, թե որտեղ է ծնվել և ինչու են իրեն տվել այդ անունը:
«Ես ծնվել եմ Երևանում: Մայրս ազգությամբ ռուս է, իսկ հայրս՝ հայ: Ավելի ուշ մենք տեղափոխվել ենք Հարավային Ռուսաստանի մայրաքաղաք: Մայրս, երբ ինձ տեսել է, ցանկացել է բավական օրիգինալ անուն տալ: Այդպես էլ եղել է: Նունե նշանակում է ծաղիկ»,- նշել է Կոբյացկայան:
Նա նաև հայտնել է «Միսիս Ռուսաստան International-2016» մրցույթում հաղթանակն արդեն հինգերորդն է և թերևս ամենագլխավորը: «Վստահ եմ, որ հաջողությունը և ուրախությունն ինձ կուղեկցեն ողջ տարվա ընթացքում: Մրցույթից հետո մի կողմից որոշակի հոգնածություն եմ զգում, մյուս կողմից՝ նոր ուժ եմ ստացել և ցանկանում եմ նվաճել միջազգային բարձունքներ»,- նշել է գեղեցկուհին:
Պարգևատրման արարողության ժամանակ նաև հայտնի է դարձել, որ հենց Նունե Կոբյացկայան է ներկայացնելու Ռուսաստանը ԱՄՆ-ում կայանալիք մրցույթում:

"Миссис России" рассказала об армянских корнях
Одна из обладательниц главной короны "Миссис Россия International-2016" (в этом году было две победительницы - ред.) Нунэ Кобяцкая в интервью "Комсомольской правде" рассказала о том, где родилась и почему ей дали такое имя, сообщает Sputnik Армения.
"Я родилась в Ереване, мама - русская, папа - армянин. Позже мы переехали в столицу Юга России. Мама, когда меня увидела, то захотела подарить оригинальное имя. Так и получилось. Нунэ означает цветок", - рассказала Кобяцкая.
Она сообщила, что победа в конкурсе "Миссис Россия International-2016" стала для нее пятой и самой главной. "Уверена, что счастье и радость будут со мной весь год. С одной стороны, есть небольшое чувство усталости после конкурса, с другой - я набралась новых сил и готова покорять международный олимп", - сказала она.
О том, что она будет представлять Россию на мировом конкурсе в Америке, Кобяцкая узнала во время награждения и была безгранично счастлива. Красавица рассказала, что муж хотя и ревнует, но разделяет ее успехи. "Это счастье для него, он теперь готов сутками носить меня на руках", - добавила она.