Քլինթոնը գաղտնի տեղեկություն է հայտնել վերջին դեբատի ժամանակ. ԶԼՄ-ներ
ԱՄՆ նախագահի դեմոկրատ թեկնածու Հիլարի Քլինթոնը վերջին հեռուստադեբատներոմ կարող է բացահայտած լինել գաղտնի տեղեկություն կապված միջուկային զենքի կիրառման գործընթացի հետ, հայտնում է Fox News հեռուստաալիքը։
Միջուկային զենքը կառավարելու թեկնածուների պիտանելության մասին քննարկումների ժամանակ Քլինթոնն ասել է, որ միջուկային զենքի կիրառման մասին հրաման տալու պահից մինչ փաստացի արձակումը 4 րոպե է տևում։
Անվտանգության հարցերով մասնագետները նշում են, որ նման դետալային տեղեկատվությունը համարվում է գաղտնի, և դրա հրապարակումը կարող է գնահատվել, որպես անվտանգության նորմերի խախտում:

Клинтон обвинили в разглашении военной тайны на дебатах
Кандидат в президенты США от демократов Хиллари Клинтон в ходе дебатов со своим соперником-республиканцем Дональдом Трампом могла разгласить секретные сведения, касающиеся процедуры применения ядерного оружия. Об этом сообщает lenta.ru со ссылкой на Fox News.
19 октября в ходе дискуссии о пригодности кандидатов к управлению ядерным оружием, Клинтон сказала, что от момента принятия решения президентом применить его до фактического старта проходит четыре минуты.
Ряд бывших силовиков, опрошенных телеканалом, отметили, что такая детальная информация является секретной, а ее разглашение человеком, имевшим к ней доступ, может быть расценено как нарушение норм безопасности.