«Պոբեդա» լոուքոսթեր ավիաընկերությունը հրաժարվել է դեպի Երևան չվերթներից. աղբյուր
Ռուսական «Պոբեդա» լոուքոսթեր ավիաընկերությունը հրաժարվել է դեպի Երևան չվերթներ բացելու իր մտադրությունից, հայտնում է ТАСС-ը՝ ընկերությունում իր աղբյուրին հղումով: Վերջինիս խոսքերով՝ որոշման փոփոխության պատճառը օդանավակայանի՝ ուղևորների սպասարկման բարձր սակագներն են:
«Մենք որոշել ենք հրաժարվել դեպի Երևան թռիչքներից՝ օդանավակայանի՝ ուղևորների սպասարկման չափազանց բարձր գների պատճառով: «Զվարթնոցում» դա կազմում է 50 եվրո մեր ուղևորի համար՝ ավելի շատ քան մեր սակագինն է», - նշել է գործակալության զրուցակիցը՝ հավելելով, որ ընդհանուր առմամբ ավիաընկերության չվերթների ժամանակ օդանավակայանի սպասարկումը միջինը մեկ ուղևորի համար կազմում է 10 եվրո, իսկ որոշ դեպքերում նույնիսկ անվճարն է:

Лоукостер "Победа" передумал открывать рейсы в Ереван?
"Мы решили отказаться от полетов в Ереван из-за непомерно высокой стоимости аэропортового обслуживания пассажиров. В Звартноце (аэропорт Еревана - прим. ред.) она составляет 50 евро на человека - больше, чем наш тариф", - заявил собеседник агентства.
В среднем по зарубежной маршрутной сети "Победы" тариф на аэропортовое обслуживание составляет 10 евро на человека, а в некоторых аэропортах - и вовсе бесплатно, добавил он.
Ранее "Победа" получила допуски на выполнение полетов из Ростова-на-Дону в Ереван (рейс также планировалось выполнять из Москвы со стыковкой в Ростове-на-Дону). Также у авиакомпании есть допуск на полеты из Москвы в другой армянский город - Гюмри.