Թրամփը խոստացել է ընտրվելու դեպքում այլ երկրների վարչակարգեր չտապալել
ԱՄՆ նախագահական ընտրությունների հանրապետական թեկնածու Դոնալդ Թրամփը խոստացել է, որ իր ընտրվելու դեպքում Միացյալ Նահանգները կդադարի միջամտել այլ երկրների գործերին և վարչակարգեր տապալել։ Այս մասին Թրամփը հայտարարել է Հյուսիսային Կառոլինայում ընտրողների հետ հանդիպմանը, փոխանցում է lenta.ru-ն:
Թրամփը նշել է, որ ԱՄՆ-ը ռազմական ուժ կկիրառի միայն այն դեպքում, երբ դա կենսական անհրաժեշտություն լինի ԱՄՆ ազգային անվտանգության շահերի համար։
«Մենք չենք փորձի կառուցել դեմոկրատիաներ արտերկրում, տապալել վարչակարգեր և անպատասխանատու կերպով ներքաշվել այնպիսի իրավիճակներում, որոնց ոչ մի իրավունք չունենք միջամտելու», - ասել է Թրամփը։
Թեկանծուի խոսքով՝ ԱՄՆ-ը պետք է ավելի մեծ ուշադրություն դարձնի սեփական անտվանգությանը և ԻՊ դեմ պայքարին։

Трамп обещает в случае победы на выборах не свергать режимы
Кандидат в президенты США от Республиканской партии Дональд Трамп пообещал, что в случае избрания США не будут свергать режимы в других государствах. Об этом он заявил в своей речи в штате Северная Каролина, передает lenta.ru.
По его словам, нужно задействовать вооруженные силы только тогда, когда это жизненно важно для интересов национальной безопасности США.
"Мы не будем пытаться строить демократии за рубежом, свергать режимы и безрассудно вмешиваться. Вместо этого нужно уделить наше внимание сохранению безопасности Америки, уничтожению ИГ и победе над радикальным исламским терроризмом", - подчеркнул республиканец.