Սիրիական բանակը Հալեպում ռազմավարական նշանակության շրջան է ազատագրել
Սիրիական կառավարական զորքերը գրավել են արևելյան Հալեպի ռազմավարական նշանակություն ունեցող հատվածը՝ այդ կերպ ապստամբների վերահսկողության տակ գտնվող շրջանները բաժանելով երկու մասի, հաղորդում է BBC-ն:
Ինչպես սիրիական պետական հեռուստաալիքը, այնպես էլ Բրիտանիայում գտնվող մարդու իրավունքների դիտարկման սիրիական կենտրոնը հաստատում են Սախուր թաղամասի վերահսկողության անցումը սիրիական բանակին:
Երկու շաբաթ առաջ Դամասկոսը և վերջինիս դաշնակիցները խոշոր գործողություն են սկսել Հալեպում: Տարբեր տվյալներով՝ քաղաքում մնացել է 250 հազար խաղաղ բնակիչ: Քաղաքում սննդամթերքի և դեղորայքի պաշարները գրեթե վերջացել են:

Сирийская армия отбила стратегически важный район Алеппо
Сирийские правительственные войска захватили стратегически важную часть восточного Алеппо, разделив, таким образом, подконтрольную повстанцам территорию на две, сообщает BBC.
Как государственные СМИ, так и базирующийся в Британии Центр мониторинга за соблюдением прав человека в Сирии сообщили о переходе района Сахур под контроль армии.
Две недели назад правительственные войска и их союзники начали крупную операцию в Алеппо. По некоторым оценкам, в осажденном городе остаются около 250 тысяч человек. Запасы продовольствия и медикаментов почти исчерпаны.