Բունդեսթագի փոխնախագահը հորդորել է ԵՄ-ին դադարեցնել ֆինանսական օգնությունը Թուրքիային
Գերմանիայի Բունդեսթագի փոխնախագահ Յոհաննես Զինգհամերը հորդորել է Եվրամիությանը դադարեցնել Թուրքիային ժողովրդավարացման նպատակով տրամադրվող ֆինանսական օգնությունը, հաղորդում է Anadolu գործակալությունը:
Զինգհամերը նշել է, որ ժողովրդավարացման գործընթացը Թուրքիայում վերջին շրջանում առաջընթաց չի ապրում, հետևաբար գումար տրամադրելն այս պահին նպատակահարմար չէ:
2007-2014 թվականների ընթացքում ԵՄ-ն Թուրքիային  5,4 միլիարդ եվրոյի օժանդակություն է տրամադրել, որից 1 միլիարդը տրամադրել էր Գերմանիան: Նախատեսվում է մինչև 2020 թվականը Թուրքիային տրամադրել ևս 4 միլիարդ 45 միլիոն եվրո:

Bundestag Vice President Called on EU to Suspend Providing Financial Aid to Turkey
Vice President of the German Bundestag Johannes Singhammer called on the European Union to temporarily prevent the financial assistance provided for the democratization of Turkey, Armenpress reports, referring to Turkish Anadolu agency.
Singhammer said recently the democratization process in Turkey doesn’t achieve progress, therefore, at this moment to provide money is not appropriate.
During 2007-2014 the EU provided 5 billion 400 million Euro aid to Turkey, from which 1 billion Euro was provided by Germany. It is expected to provide additional 4 billion 45 million Euro to Turkey until 2020.