Թրամփը պատասխանել է Միշել Օբամային
ԱՄՆ ընտրված նախագահ Դոնալդ Թրամփը կարծում է, որ իր կառավարման օրոք երկրին մեծ ապագա է սպասում, հայտնում է Ռիա Նովոստին: Թրամփը Ալաբամայում իր կողմնակիցների հետ հանդիպման ժամանակ հենց այդ կերպ է մեկնաբանել ԱՄՆ առաջին տիկին Միշել Օբամայի խոսքերը, թե Թրամփի ընտրությունը տապալեց ամերիկացիների բոլոր հույսերը:
Օփրա Ուինֆրիին տված հարցազրույցում Միշել Օբաման, մասնավորապես, նշել էր, որ  Թրամփի  հաղթանակից հետո ամերիկացիները հասկացան, թե ինչ է նշանակում ապրել առանց հույսի։
«Հակառակը՝ մենք ունենք մեծ հույսեր և հսկայական ներուժ: Այս երկիրն ունի այնպիսի մեծ հեռանկարներ, ինչպիսին երբեք չի ունեցել: Հաճելի է ապրել այս հրաշալի պահին: Ապագայի սցենարը դեռևս գրված չէ»,- նշել է Թրամփն՝ ի պատասխան Միշել Օբամայի:
Թրամփը նաև ընդգծել է, որ Սպիտակ տանը կայացած հանդիպման ժամանակ Օբամա ամուսինները եղել են «բացառիկ սիրալիր», և կարծիք է հայտնել, թե «հնարավոր է առաջին տիկինը նկատի է ունեցել լրիվ այլ բան և սխալ է արտահայտվել»:

Трамп ответил на слова Мишель Обамы
Избранный президент США Дональд Трамп считает, что страну под его руководством ждет большое будущее, передает Риа Новости. Так Трамп на встрече со сторонниками в Мобиле (Алабама) прокомментировал слова первой леди Америки Мишель Обамы, которая считает избрание республиканца крахом надежд американцев.
В интервью телеведущей Опре Уинфри Обама выразила мнение, что с победой республиканского кандидата завершается эпоха "надежд и перемен", которых удалось достичь за годы правления ее супруга. По словам первой леди, теперь американцы чувствуют, "что значит не иметь надежд".
"У нас, напротив, есть большие надежды и огромный потенциал. У этой страны есть как никогда большие перспективы. Прекрасно жить в эту пору чудесную. Сценарий (будущего - ред.) еще не написан", - приводит The Hill слова избранного президента.
Дональд Трамп подчеркнул, что во время встречи в Белом доме супруги Обама были "на редкость любезны", и предположил, что первая леди, "вероятно, имела в виду нечто иное и не так выразилась".